MS v hokeji 2019: Česko - Švédsko
1
Zľava: Oliver Ekman-Larsson zo Švédska, Filip Chytil z Česka a brankár Henrik Lundqvist zo Švédska počas zápasu Česko - Švédsko základnej B-skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave. Bratislava, 10. máj 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Česka triumfovali nad Švédskom 5:2 v piatkovom stretnutí B-skupiny na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu na majstrovstvách sveta 2019.

Česi síce otvorili skóre už v 2. min gólom Jakuba Vránu, ale Švédi dvoma zásahmi v druhej tretine strhli vedenie na svoju stranu. V 21. min vyrovnal Patric Hörnqvist a o tri minúty neskôr poslal „Tre Kronor“ do vedenia Oskar Lindblom.

Česi opäť vyrovnali stav ešte v prostrednom dejstve, skóroval Dominik Kubalík. Tretia tretina už bola v réžii Česka, postupne sa presadili Michael Frolík, Vrána a do prázdnej bránky Jan Kovář. Česko nastúpi v sobotu od 20.15 h proti Nórsku, Švédov najbližšie čakajú Taliani v nedeľu od 16.15 h.

Majstrovstvá sveta 2019

• B-skupina (Bratislava) – piatok

Česko – Švédsko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 2. J. Vrána (D. Kubalík), 37. D. Kubalík (Jan Kovář), 41. Frolík (Simon, J. Voráček), 56. J. Vrána (Hronek), 60. Jan Kovář (J. Voráček) – 21. Hörnqvist (E. Pettersson, W. Nylander), 24. Lindblom (E. Gustafsson, Bratt)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Iverson (Kan.) – B. Hancock (USA), Sormunen (Fín.), 8723 divákov

Česko: Bartošák – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas, D. Musil – Frolík, Simon, J. Voráček – Jaškin, Chytil, Palát – J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík – T. Zohorna, Řepík
Švédsko: H. Lundqvist – A. Larsson, Ekman-Larsson, E. Gustafsson, Ekholm, M. Pettersson, Hägg – Hörnqvist, E. Pettersson, W. Nylander – E. Lindholm, A. Kempe, Lindblom – Bratt, Lander, L. Eriksson – Rasmussen, Krüger, M. Kempe

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Fantastické! Slovensko v prvom zápase na MS v hokeji 2019 zdolalo USA (video+foto) Majstrovstvá sveta na Slovensku odštartoval veľkolepý ceremoniál, bol poctou legendám aj krajine

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Video: Zemetrasenie poškodilo hinduistický chrám na Bali, evakuovali hotely aj nemocnicu Von der Leyen by umožnila ďalší odklad brexitu, ale Boris Johnson oddialenie odmieta Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter