KHL_hokej_kukumberg_slovan
Útočník "belasých" Roman Kukumberg strieľa gól do siete brankára Sergeja Gajdučenka. Tento presný zásah sa dostal medzi najkrajšie v KHL. Foto: SITA/Marián Peiger

Rebríček najkrajších gólov v KHL:

1. Pavel Daciuk (CSKA Moskva)

2. Tony Martensson (SKA Petrohrad)

3. Enver Lisin (Metallurg Magnitogorsk)

4. Miks Indrašis (Dinamo Riga)

5. Zdeno Chára/Jakub Voráček (HC Lev Praha)

6. Richard Gynge (Dinamo Moskva)

7. Alexej Kopeikin (Sibir Novosibirsk)

8. Sergej Varlamov (Donbass Doneck)

9. Roman Kukumberg (Slovan Bratislava)

10. Denis Paršin (Salavat Julajev Ufa)

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Útočník bratislavského Slovana Roman Kukumberg si vybojoval miesto v Top 10 gólových momentov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) za minulý týždeň.

V bratislavskej Slovnaft aréne v súboji proti tímu Sibir Novosibirsk strelil skúsený krídelník dva presné zásahy. Do hitparády sa dostal ten na konečných 6:2, ktorý Kukumberg dosiahol necelé dve minúty pred treťou sirénou.

Tridsaťdvaročného odchovanca bratislavského hokeja vysunul na červenej čiare Martin Bakoš, Kukumberg si v úniku „vychutnal“ gólmana Sergeja Gajdučenka a popod jeho ľavý betón skóroval.

V prvej desiatke je aj spolupráca hokejistov HC Lev Praha.

Obranca pražského tímu Zdeno Chára zaviezol v zápase so Slovanom Bratislava puk do útočného pásma „belasých“ a krásnou prihrávkou našiel medzi kruhmi Jakuba Voráčka.

Dvadsaťtriročný útočník, ktorý podobne ako Chára počas výluky v NHL pôsobí v Európe, strelou popod vyrážačku prekonal Jaroslava Janusa v bránke bratislavského tímu.

Levom však tento gól nepomohol, pretože to bol jediný presný zásah v sieti Slovana a keďže zverenci trénera Rostislava Čadu skórovali dvakrát, tak pražský tím prehral 1:2.

Obranca Zdeno Chára je aj v Top 10 najkrajších bodyčekov. V tomto rebríčku sú dva jeho „hity“ na Miroslava Šatana. Jedným z nich je aj kontroverzný zákrok z 30. minúty, po ktorom kapitán „belasých“ zo zápasu odstúpil.

Najkrajší gól strelil v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v minulom týždni hviezdny Pavel Daciuk. Tridsaťštyriročný útočník „červených krídiel“ z Detroitu, ktorý počas lockoutu hráva za CSKA Moskva predviedol v súboji s Amurom Chabarovsk krásnu individuálnu akciu a prekonal gólmana Murygina.