NHL

NEW YORK 17. februára (WEBNOVINY) – Zdeno Chára strelil v pondelkovom stretnutí NHL svoj štvrtý gól v sezóne, ale hokejisti Bostonu prehrali po predĺžení 3:4 s Calgary.

Bruins zápas pustili z rúk

Bruins vyhrávali už trojgólovým rozdielom, no zápas pustili z rúk. V predĺžení rozhodol len dve sekundy pred jeho koncom šťastným gólom obranca T.J. Brodie, ktorého strelu z uhla si zrazil do bránky gólman Tuukka Rask. Chára zvýšil v 12. minúte na 2:0 svojou typickou delovkou a odohral takmer 27 minút.

Jednu asistenciu si pripísal na svoje konto Andrej Sekera, ktorý prispel k víťazstvu Caroliny 6:3 na ľade Ottawy. V zápase hrali dôležitú úlohu mladí českí hokejisti. Andrej Nestrašil dal gól a pridal dve asistencie, Michal Jordán strelil svoj prvý gól v NHL a pridal aj bod za prihrávku. Sekera strávil na ľade 24 minút a po jeho strele v presilovej hre v 29. minúte dorazil puk za brankára Robina Lehnera Jeff Skinner.

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi

Slovenský brankár inkasoval v newyorskom derby zo 42 striel šesťkrát a jeho Islanders podľahli Rangers 5:6. Bratislavčan však dlho držal nádeje tímu na dobrý výsledok, Islanders nezvládli záver, v tretej tretine inkasovali tri góly po sebe a Rangers otočili z 3:5 na 6:5. „Pre diváka to bol atraktívny zápas, nie som si však istý, či aj pre trénerov,“ komentoval gólovú prestrelku center Rangers Derek Stepan. Halákov spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral takmer 19 minút a mal dva mínusové body. Halák si na svoje 32. víťazstvo v sezóne, čím by vyrovnal brankársky klubový rekord, musí počkať.

Dvojica z Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa podobne ako nikto z ich spoluhráčov gólovo v súboji s Montrealom (0:2) nepresadila. Brankár Carey Price totiž vychytal piate čisté konto v sezóne. Marián Gáborík trikrát ohrozil gólmana Tampy Bay Andreja Vasilevského a jeho Los Angeles zdolalo Tampu Bay 3:2. Obhajca Stanleyho pohára sa opäť prihlásil do boja o miestenku v play-off, vyhral piaty zápas po sebe.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
New York Islanders – New York Rangers 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Góly: 1. Tavares, 12. Nielsen (Hamonic, Grabovskij), 22. Boychuk, 28. Strome (Nelson, Hamonic), 44. Strome (Nielsen) – 15. McDonagh (Girardi, Stempniak), 24. Kreider (Stepan, D. Boyle), 24. McDonagh (J. Miller), 47. Stepan (Kreider, Klein), 49. St. Louis (Stepan, M. Staal), 56. Klein (St. Louis, Brassard)

Jaroslav Halák mal 36 zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja NY Islanders) odohral 18:26 min, 0+0, 2 strely

Detroit – Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 58. Plekanec (Weise, Pacioretty), 60. Pacioretty (Plekanec, Subban)

Tomáš Tatar odohral 15:44, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:19 min

Ottawa – Carolina 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Góly: 19. Condra (E. Karlsson, Prince), 31. Hoffman (Zibanejad, E. Karlsson), 34. Ceci (Zibanejad, Ryan) – 7. Nestrašil (Gerbe), 29. Skinner (Riley Nash, SEKERA), 34. Gerbe (Nestrašil, Jordán), 40. .McClement (Malone, Dwyer), 43. Jordán (Lindholm, Faulk), 50. Terry (Hainsey, Nestrašil)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:03 min, 0+1, -1, 1 strela

Winnipeg – Edmonton 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 2:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Little (Enström, Wheeler), 29. Little (Chiarot), 44. Myers (Enström, Thorburn), 56. Ladd (Wheeler, Little), rozhodujúci sam. nájazd Wheeler – 14. Jakupov (D. Roy, Ference), 16. Lander (Eberle, J. Schultz), 42. Nugent-Hopkins (Petry, Eberle), 56. Jakupov (Pouliot, Pakarinen)

Calgary – Boston 4:3 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 27. D. Jones (Backlund, Giordano), 44. Hudler (Monahan, Byron), 55. Hudler (Giordano, Gaudreau), 65. Brodie (Giordano, Monahan) – 7. Marchand (P. Bergeron), 12. CHÁRA (Hamilton, Pastrňák), 21. Krug (R. Smith, K. Miller)

Zdeno Chára (Boston) odohral 26:43 min, 1+0, +2, 2 strely

Colorado – Arizona 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Góly: 3. McLeod (Carey, Hejda), 4. Duchene (Iginla, Redmond), 15. Holden (Redmond, Duchene), 28. Barrie (Iginla, Talbot), 38. Landeskog (R. O´Reilly, MacKinnon) – 10. Ekman-Larsson (Lessio, Chipchura), 43. Arcobello (Stone, Martinook)

Vancouver – Minnesota 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 21. H. Sedin (D. Sedin, Burrows), 42. Horvat (Hansen, L. Sbisa), 52. Biega (H. Sedin, Higgins) – 9. Niederreiter (Schroeder, Brodin), 54. Niederreiter (Schroeder)

Los Angeles – Tampa Bay 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 28. Kopitar (T. Lewis, McNabb), 34. Nolan (King, Shore), 54. J. Carter (Doughty, King) – 13. Nesterov (Palát), 60. T. Johnson

Marián Gáborík (LA) odohral 18:59 min, 0+0, +1

Viac k osobe Andrej SekeraCarey PriceJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkTomáš JurčoTomáš TatarTuukka RaskZdeno Chára