Jake DeBrusk (74), play-off NHL, Boston Bruins
1
Útočník Bostonu Bruins Jake DeBrusk (74) sa snaží získať puk počas tretieho finálového zápasu play-off Východnej konferencie NHL, v ktorom jeho tím zvíťazil na ľade Caroliny Hurricanes 2:1 a v série vedie už 3:0 na zápasy. Carolina, 14. máj 2019. Foto: SITA/AP:

RALEIGH 15. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Bostonu so slovenským kapitánom Zdenom Chárom sú už veľmi blízko postupu do finále bojov o Stanleyho pohár v NHL.

Cehlárik medzi náhradníkmi

Boston v utorok zvíťazil na ľade Caroliny 2:1 a v sérii finále Východnej konferencie vedie už 3:0. O postupe do finále môžu zverenci trénera Brucea Cassidyho rozhodnúť už vo štvrtok, keď sa hrá opäť na ľade súpera v Raleighu.

Zdeno Chára absolvoval svoj šestnásty zápas v tohtoročnom play-off s vyše 22-minútovou porciou minút na ľade vrátane takmer päť a pol minúty v oslabení. Jaroslav Halák sa opäť nedostal do bránky Bruins, útočník Peter Cehlárik figuroval medzi náhradníkmi.

Za víťazný tím skórovali v druhej tretine v rozpätí piatich minút v 22. a 27. min Chris Wagner a Brad Marchand, na konečných 1:2 z pohľadu Hurricanes upravil v 33. min Calvin de Haan.

Brind´Amour hrdý na svoj tím

Marchandov víťazný gól v presilovke bol jeho šiesty v aktuálnom play-off, na konte má už 16 bodov a je druhý najproduktívnejší hráč vyraďovacej časti za 19-bodovým Loganom Couturom zo San Jose. Fín Tuukka Rask v bránke Bruins mal 35 zákrokov, 20 už v prvej tretine. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

„Rask našiel svoj pokoj a koncentráciu. Momentálne je úžasný a práve on je dôvod, prečo sme sa dostali až tak ďaleko,“ povedal skúsený útočník Bostonu Patrice Bergeron na oficiálnom webe NHL. „Vyrukovali sme na súpera s tým, s čím sme chceli, ale nefungovalo to. Som však hrdý na to, ako sme si počínali v tomto stretnutí,“ skonštatoval tréner Caroliny Rod Brind´Amour.

Play-off NHL – finále konferencií – 3. zápas

• utorok

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Carolina – Boston 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) – stav série 0:3
Góly: 34. De Haan (Faulk, Aho) – 22. Ch. Wagner (Nordström, Kuraly), 27. Marchand (Krejčí, McAvoy)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:06 min, 3 „hity“, 3 zablokované strely

Video: Boston odštartoval konferenčné finále NHL víťazstvom, kapitán Chára s dvoma pluskami Chárov Boston bude v prvom zápase proti Caroline bez McAvoya, obranca dostal dištanc

Foto: Kiska sa stretol s Beblavým a Trubanom, hovorili o možnostiach spolupráce Šéfka firmy v Poľsku nezavolala záchranku nelegálnemu zamestnancovi, mŕtvolu odviezla do lesa Video: Neďaleko jazera Müritzsee sa zrazili dve stíhačky Eurofighter Video: Šesť zadržaných počas akcie Rokok obvinili z drogovej trestnej činnosti Limity na financovanie politických strán sú podľa Bugára potrebné, ale návrh Danka ešte nevidel Zimné olympijské hry 2026 budú v Taliansku, Miláno uspelo so svojou kandidatúrou Poslanci budú opäť vyberať mená kandidátov na sudcov, v parlamente bude ďalšia voľba