Cesar Azpilicueta
Cesar Azpilicueta z FC Chelsea sa snaží zobrať loptu Androsovi Townsendovi z Crystal Palace počas zápasu 30. kola Premier League, v ktorom "The Blues" na vlastnom trávniku prekvapujúco prehrali 1:2. Londýn, 1. apríl 2017. Foto: SITA/AP

LONDÝN 1. apríla (WebNoviny.sk) – Líder najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League FC Chelsea v sobotu v 30. kole prekvapivo podľahol tímu Crystal Palace 1:2 na domácej pôde.

Jediný gól „The Blues“ strelil Cesc Fábregas, za hostí sa presadili Wilfried Zaha a Christian Benteke. Všetky góly pritom padli v úvodných jedenástich minútach.

Chelsea prehrala prvýkrát od 4. januára, keď podľahla mestskému rivalovi Tottenhamu Hotspur na jeho pôde 0:2. Stále však presvedčivo je na prvom mieste v tabuľke, druhý spomenutý Tottenham má o sedem bodov menej.

FC Liverpool v sobotu triumfoval v mestskom derby nad Evertonom 3:1. Skóre otvoril v 8. min senegalský útočník „The Reds“ Sadio Mané, ale o dvadsať minút vyrovnal Matthew Pennington. Nerozhodný stav vydržal iba tri minúty, pretože LFC opäť viedol gólom Philippa Coutinha. Víťazstvo zverencov Jürgena Kloppa poistil v 60. min  Belgičan Divock Origi.