Chelsea tesne zvíťazila nad Crystal Palace
O jediný gól zápasu sa postaral útočník Diego Costa. Londýn, 17. decembra 2016. Foto: SITA/AP

LONDÝN 17. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Chelsea zvíťazili tesne 1:0 na ihrisku Crystal Palace v sobotňajšom stretnutí 17. kola anglickej Premier League. O jediný gól sa krátko pred polčasovou prestávkou postaral útočník Diego Costa.

Chelsea je naďalej lídrom tabuľky, aktuálne má pred FC Liverpool a FC Arsenal deväťbodový náskok. Liverpool aj Arsenal majú k dobru po jednom zápase. Diego Costa je s trinástimi presnými zásahmi na čele poradia kanonierov PL 2016/2017.

Hrdinom Manchestru United pri triumfe 2:0 nad West Bormwichom sa stal Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil oba góly. Najprv otvoril skóre päť minút po výkope a v 56. min poistil víťazstvo „Red Devils“. Pre 35-ročného švédskeho útočníka to boli už 10. a 11. gól v aktuálnom ligovom ročníku.

Crystal Palace – Chelsea 0:1 (0:1)

Gól: 43. Diego Costa

1. Chelsea 17 14 1 2 35:11 43

2. Liverpool 16 10 4 2 40:20 34

3. Arsenal 16 10 4 2 37:17 34

4. Manchester City 16 10 3 3 34:19 33

5. Tottenham 16 8 6 2 27:11 30

6. Manchester United 17 8 6 3 24:17 30