22. marca 2014 ŠportFutbal od Webnoviny.skSITA Diskusia()

LONDÝN 22. marca (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel výraznou mierou prispel k sobotňajšiemu vysokému víťazstvu FC Liverpool na pôde waleského Cardiffu City 6:3. Dvadsaťdeväťročný nekompromisný stopér sa v zápase 31. kola dvakrát strelecky presadil. Bývalý hráč Zenitu Petrohrad sa presadil v 41. a 54. min, keď predviedol svoj dôraz v pokutovom území.

Škrtel strelil druhýkrát v sezóne v jednom zápase Premier League dva góly. Podarilo sa mu to už začiatkom februára v šlágri proti Arsenalu Londýn. Z Ráztočna pochádzajúci handlovský rodák má v tejto sezóne na konte šesť presných zásahov, celkovo od svojho príchodu v januári 2008 na Anfield Road skóroval za „The Reds“ 15-krát v 238 dueloch vo všetkých súťažiach.

Wengerovi nevyšlo jubileum

Trénerovi anglického futbalového klubu Arsenal Londýn Arsénovi Wengerovi nevyšiel jubilejný tisíci duel na lavičke „kanonierov“. Londýnčania totiž prehrali v sobotňajšom zápase 31. kola Premier League na pôde mestského rivala FC Chelsea vysoko 0:6.

„The Blues“ viedli už v 7. min 2:0 gólmi Eto’a a Schürrleho. Priebeh stretnutia ovplyvnilo vylúčenie obrancu „kanonierov“ Kierana Gibbsa, ktorý v 15. min inkasoval od hlavného rozhodcu Andreho Marrinera červenú kartu, pričom v pokutovom území rukou zastavil loptu jeho klubový spoluhráč Alex Oxlade-Chamberlain. Televízne zábery odhalili, že Oxlade-Chamberlain informoval arbitra o svojom prehrešku. Z nariadeného pokutového kopu zvýšil Eden Hazard na 3:0 pre Chelsea, ich ďalšie dva góly pridal Oscar a jeden presný zásah aj Salah. Domáci dosiahli najvyššie víťazstvo pod vedením trénera Joseho Mourinha.

„Dnes sme súpera za desať minút rozobrali a zničili. A potom to už bolo jednoduché. Keď sme v siedmej minúte viedli 2:0, bolo už prakticky po zápase. Dnes sme boli jasne lepší,“ spokojne skonštatoval Mourinho, ktorému sa proti Arsenalu veľmi darí. V lige nastúpil proti kanonierom už jedenástykrát a ešte s nimi neprehral. Chelsea nezastavilo vo fantastickom úvode ani zranenie Eto´a, ktorý už po desiatich minútach odišiel z ihriska so zranenými slabinami.

Čakali na koniec zápasu

Ambície Arsenalu na majstrovský titul dostali v sobotu popoludní veľkú trhlinu. Po debakli klesli na 4. miesto a na Chelsea strácajú sedem bodov, majú však zápas k dobru. „Dnes som sa mal tešiť, ale bol to jeden z najhorších dní mojej kariéry. Za dvadsať minút bolo po zápase a odvtedy sme všetci dlho čakali len na jeho definitívny koniec,“ povedal Arséne Wenger, ktorý na Chelsea nemá dobré spomienky. Aj svoj päťstý zápas odkoučoval na lavičke Arsenalu proti londýnskemu rivalovi a v roku 2005 prehral „iba“ 0:1. Najvyššiu prehru ako kouč kanonierov utrpel s Manchestrom United (2:8).

V tejto sezóne sa jeho tímu v priamych súbojoch s ašpirantmi na titul nedarí, s Manchestrom City prehral 3:6 a Liverpoolom 1:5. Fanúšikovia Chelsea počas zápasu nezabudli na Wengerovo jubileum a štadiónom sa ozval posmešný chorál: „Arséne Wenger, chceme, aby si ostal.“ „Táto prehra je mojou chybou, beriem za zápas plnú zodpovednosť. Nemyslím si, že by sme mali veľa hovoriť o chybách, ktoré sme spravili. Vieme o nich veľmi dobre,“ doplnil Wenger.

Výsledky sobotňajších stretnutí 31. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Chelsea Londýn – Arsenal Londýn 6:0 (4:0)

Góly: 42. a 66. Oscar, 5. Eto’o, 7. Schürrle, 17. Hazard (z pok. kopu), 71. Salah, ČK: 15. Gibbs (Arsenal)

Cardiff City – FC Liverpool 3:6 (2:2)

Góly: 9. a 88. Mutch, 25. F. Campbell – 16., 60. a 90.+ L. Suárez, 41. a 54. ŠKRTEL, 75. Sturridge

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas, dal dva góly, v nadstavenom čase druhého polčasu videl žltú kartu.

FC Everton – Swansea City 3:2 (1:1)

Góly: 20. Baines (z pok. kopu), 53. Lukaku, 58. Barkley – 33. Bony, 90. A. Williams

Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (2:0)

Góly: 31. Rosenior, 38. Long

Manchester City – FC Fulham 5:0 (1:0)

Góly: 26., 54. a 65. Y. Touré (prvé dva z pok. kopu), 84. Fernandinho, 88. Demichelis, ČK: 53. Amorebieta (Fulham)

Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ P. Cissé

Norwich City – AFC Sunderland 2:0 (2:0)

Góly: 20. Snodgrass, 32. Tettey, ČK: 90.+ Alonso

West Ham United – Manchester United 0:2 (0:2)

Góly: 8. a 33. Rooney

1. Chelsea 31 21 6 4 62:23 69

2. Liverpool 30 20 5 5 82:38 65