Pau Gasol
Tiago Splitter zo San Antonia Spurs strieľa cez Paua Gasola z Chicaga počas štvrtkového zápasu NBA. Chicago, 22. január 2015. Foto: SITA/AP

CHICAGO 23. januára (WEBNOVINY) – Basketbalisti Chicaga aj bez zranenej dvojice Joakim Noah, Mike Dunleavy patriacej do základnej päťky zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA nad San Antoniom jednoznačne 104:81.

Bulls hodili za hlavu frustráciu z pondelkovej prehry s Clevelandom a v súboji s obhajcami trofeje boli suverénni. „Tento duel demonštroval, čoho sme schopní,“ podotkol pivot Pau Gasol, ktorý nastrieľal 12 bodov a doskočil 17 lôpt. Chicago vládne Centrálnej divízii, zo 44 stretnutí má bilanciu 28 – 16.

Utah zdolal Milwaukee 101:99 aj vďaka výkonu Gordona Haywarda vo štvrtej štvrtine, v ktorej dosiahol trinásť zo svojich 24 bodov. Hráči Los Angeles Clippers si už v prvom polčase proti Brooklynu utvorili rozhodujúci 33-bodový náskok a napokon súpera zdolali 123:84. Pre Brooklyn to bol najhorší duel v sezóne.