AC Miláno
Ilija Nestorovski z Palerma v súboji s Gabrielom Palettom z AC Miláno počas nedeľňajšieho zápasu 12. kola Serie A. Palermo, 6. november 2016. Foto: Mike Palazzotto/ANSA via AP

NEAPOL 6. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti lídra Serie A Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej talianskej súťaže vo Verone nad miestnym Chievom 2:1.

„Stará dáma“ sa ujala vedenia v 53. min gólom Maria Mandžukiča, ale o 13 minút neskôr vyrovnal po faule Stephana Lichtsteinera z pokutového kopu 37-ročný kanonier Sergio Pellissier. Víťazstvo úradujúceho talianskeho majstra zabezpečil v 75. min technickou strelou z priameho kopu spoza šestnástky Miralem Pjanič.

Ďalšie výsledky 12. kola Serie A:

Lapadula ‚žolíkom‘ AC Miláno

Rovnakým výsledkom ako „Juve“ triumfovali aj futbalisti AC Miláno na pôde predposledného Palerma. Skóre stretnutia otvoril v 15. min po chybe brankára domácich Josipa Posavca krídelník „rossoneri“ Suso, ale v 71. min sa dostal za chrbát milánskych obrancov Ilija Nestorovski a zblízka nekompromisne vyrovnal.

Spasiteľom „červeno-čiernych“ sa stal najlepší strelec Serie B v uplynulej sezóne Gianluca Lapadula, ktorý na ihrisko prišiel v 79. min, keď nahradil Carlosa Baccu. Lapadula o tri minúty neskôr efektnou pätičkou usmernil Susovu strelu za chrbát bezmocného brankára Posavca a stanovil konečný rezultát duelu.

Tím AS Rím sa večer vrátil na druhú priečku pred AC Miláno prostredníctvom pohodlného domáceho triumfu 3:0 nad Bolognou, hetrikom sa blysol Egypťan Mohamed Salah.

Posledný tím tabuľky bol blízko k senzácii

Posledné Crotone bolo blízko k senzácii, keď až do 83. min hralo s domácim Interom bez gólov, v dueli na San Sire napokon domáci zvíťazli 3:0. V 84. min otvoril skóre stretnutia Ivan Perišič. O štyri minúty neskôr úspešne pokutový kop Mauro Icardi a ten istý hráč strelil v nadstavenom čase aj tretí a posledný gól zápasu.

Futbalisti Empoli na súperovej pôde zdolali hráčov Pescary jednoznačne 4:0. Hostia pritom v doterajších jedenástich kolách Serie A dokázali streliť iba dva góly. O nedeľňajší triumf v Pescare sa postarali jedným presným zásahom Manuel Pucciarelli a Riccardo Saponara, dvakrát skóroval Massimo Maccarone.