Cleveland Cavaliers, Indiana Pacers
Cleveland Cavaliers začali sériu proti tímu Indiana Pacers víťazstvom. Foto: SITA/AP

NEW YORK 16. apríla (WebNoviny.sk) – Tesným domácim víťazstvom nad Indianou 109:108 odštartoval play-off Východnej konferencie obhajca titulu v basketbalovej NBA Cleveland a ujal sa vedenia v sérii. Všetko však mohlo byť ináč, ak by hosťujúci CJ Miles premenil svoj posledný pokus.

„On minul a my sme vyhrali,“ zhrnul to najpodstatnejšie líder Cavaliers LeBron James, ktorý bol s 32 bodmi a 13 asistenciami najlepším hráčom stretnutia. V sobotu to bolo jeho jubilejné dvojsté vystúpenie v play-off v kariére. „Mám radosť z víťazstva, energie a výkonu,“ doplnil.

Basketbalisti Milwaukee uspeli v prvom zápase pod košmi Toronta 97:83 a v sérii na štyri víťazstvá vedú 1:0. Raptors mali po prvom polčase 5-bodový náskok 51:46, po zmene strán však dominovali Bucks.

„Náš výkon v druhom polčase bol otrasný. Chýbalo nám akékoľvek tempo, akýkoľvek rytmus, pohyb,“ zlostil sa tréner zdolaného tímu Dwane Casey. V prvom domácom zápase neuspeli ani hráči Los Angeles Clippers, ktorí podľahli Utahu tesne 95:97.