Christiano ronaldo

SEVILLA 18. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid sa po sobote opäť osamostatnili na čele tabuľky španielskej Primera División, keď v zápase 17. kola zvíťazili na pôde FC Sevilla vysoko 6:2.

V prvom polčase sa dvakrát presadil Cristiano Ronaldo a raz v ostatných týždňoch výborne hrajúci José Callejón.

V závere prvej štyridsaťpäťminútovky však svoje mužstvo oslabil Pepe a domácim svitla iskierka nádeje. Tú im v 66. min vzal štvrtým gólom „bieleho baletu“ Ángel di María.

V 69. min sa síce presadil Jesús Navas, no o päť minút neskôr sa vylúčením Manuho sily na ihrisku vyrovnali. V záverečnej päťminútovke najprv Ronaldo skompletizoval svoj hetrik, celkovo piaty v sezóne, následne si Hamit Altintop otvoril strelecký účet v drese madridského veľkoklubu a napokon v nadstavenom čase uzavrel gólové hody domáci Álvaro Negredo.

„Toto je odpoveď pre všetkých mojich kritikov. Som však na negatívne reakcie zvyknutý a vôbec ma nezaujímajú. Tvrdo pracujem pre mužstvo a kto tvrdí opak nerozumie futbalu,“ odkázal krátko po záverečnom hvizde neprajníkom Cristiano Ronaldo a pokračoval: „Odohrali sme skvelý zápas proti nepríjemnému súperovi. Je mimoriadne dôležité, že sme získali tri body a do nového roka budeme vstupovať ako lídri súťaže.“ Real Madrid nazbieral v šestnástich kolách 40 bodov, o tri viac ako obhajca prvenstva FC Barcelona.

Sevilla 2-6 Real Madrid – All Goals by goalsarena2012

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2011/2012:

Athletic Bilbao – Zaragoza 2:1 (1:1)

Góly: 7. Susaeta, 87. Toquero – 22. Ponzio (z pok. kopu), ČK: 21. J. Martínez – 70. Lanzaro

Gijón – Espanyol Barcelona 1:2 (0:1)

Góly: 61. Barral – 3. Thievy, 84. S. Garcia

Vladimír Weiss ml. (Espanyol) hral do 47. min a dostal žltú kartu.

Mallorca – Getafe 1:2 (1:2)

Góly: 10. Ramis – 28. a 44. Barrada

FC Sevilla – Real Madrid 2:6 (0:3)

Góly: 69. Navas, 90+. Negredo – 10., 41. a 85. C. Ronaldo (tretí z pok. kopu), 37. Callejón, 66. Di María, 89. Hamit Altintop, ČK: 74. Manu – 44. Pepe

1. Real Madrid 16 13 1 2 56:15 40

2. FC Barcelona 16 11 4 1 50:8 37

3. Valencia 15 9 3 3 24:16 30

4. Levante 15 9 2 4 24:17 29

5. FC Sevilla 16 6 6 4 18:17 24

6. Málaga 15 7 3 5 20:20 24

7. Espanyol 16 7 2 7 17:20 23

8. Bilbao 16 5 7 4 23:19 22