Peter Velits
Peter Velits Foto: SITA/Tomáš Somr

Okolo Baskicka

1. etapaSkvelý Peter Velits skončil druhý

VITORIA 2. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Velits sa dostal medzi najlepších aj v 2. etape pretekov WorldTour Okolo Baskicka a v celkovom poradí mu patrí 3. priečka.

Jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step finišoval v utorok na trati medzi Elgoibarom a Vitoriou (170,2 km) na 10. pozícii.

Šprint celého pelotónu vyhral Juhoafričan Daryl Impey z tímu Orica GreenEdge pred Talianom Francescom Gavazzim a Španielom Ángelom Viciosom.

V celkovom poradí vedie Gavazzi pred Viciosom a Petrom Velitsom.

Druhý slovenský zástupca Juraj Sagan mal asi 15 km pred cieľom defekt a pelotón sa mu vzdialil. Napokon prišiel do cieľa s odstupom 6:12 min na víťaza na 147. mieste a celkovo je 156.

Utorková etapa bola jedna z ľahších na pretekoch Okolo Baskicka. Mierne stúpania striedali roviny a očakával sa hromadný špurt. Dlhé kilometre bol v úniku Amets Txurruka, jeho snaha sa však skončila pár kilometrov pred cieľovým mestom. V závere to skúšalo individuálne niekoľko jazdcov, ale rozhodoval až hromadný finiš.

Výsledky – Okolo Baskicka:

2. etapa (Elgoibar – Vitoria /Gasteiz/, 170 km): 1. Daryl Impey (JAR) Orica-GreenEdge 4:23:32 h, 2. Francesco Gavazzi (Tal.) Astana, 3. Ángel Vicioso (Šp.) Kaťuša, 4. Daniele Ratto (Tal.) Cannondale, 5. Dennis Vanendert (Belg.) Lotto Belisol, 6. Michel Kreder (Hol.) Garmin-Sharp,… 10. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step – všetci čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Francesco Gavazzi (Tal.) Astana 8:30:04 h, 2. Ángel Vicioso (Šp.) Kaťuša, 3. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana, 5. Nairo Alexander Quintana Rojas (Kol.) Movistar, 6. Sergio Luis Henao Montoya (Kol.) Sky – všetci rovnaký čas