MS v hokeji 2019: Dánsko - USA
Frank Vatrano (vpredu) z tímu USA a Markus Lauridsen z Dánska počas zápasu základnej A - skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Košice, 18. máj 2019. Foto: SITA/AP

KOŠICE 18. mája (WebNoviny.sk) – Reprezentanti USA zvíťazili nad hráčmi Dánska 7:1 v sobotňajšom prvom zápase základnej A-skupiny na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji na Slovensku.

Zámorský tím rozhodol o triumfe už v prvej tretine, keď brankára Simona Nielsena postupne prekonali Frank Vatrano, Alex DeBrincat, Clayton Keller a Chris Kreider.

Po prestávke Dáni poslali do hry náhradného gólmana Patricka Galbraitha a v 25. min znížili zásluhou Nicka Olesena. Vo zvyšku prostredného dejstva však dominovali Američania, v ktorých drese sa presadili DeBrincat s Dylanom Larkinom.

V poslednej tretine sa skóre zmenilo už iba raz, v presilovke skóroval Jack Eichel.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

• Košice – sobota

Dánsko – USA 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

Góly: 25. Olesen (Bau Hansen, O. Lauridsen) – 11. Vatrano (D. Ryan, Hanifin), 12. DeBrincat (P. Kane, Suter), 15. Keller (J. van Riemsdyk, Suter), 19. Kreider (J. Hughes, Eichel), 32. DeBrincat (P. Kane, C. White), 34. Larkin (D. Ryan), 52. Eichel (P. Kane, DeBrincat)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Kaukokari (Fín.) – Šišlo (Rus.), Vanoosten (Kan.), 6184 divákov

Dánsko: Nielsen (21. Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, S. Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, M. Lassen – Boedker, Regin, P. Russell – Nicklas Jensen, Jesper Jensen, Storm – Meyer, Madsen, Bau Hansen – Poulsen, Jakobsen, From – Olesen.
USA: Schneider – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – J. Hughes, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, C. White, Keller – Vatrano, Glendening, D. Ryan

Američania sa sobotňajším víťazstvom posunuli na priebežné tretie miesto v A-skupine a na potvrdenie postupu do štvrťfinále potrebujú získať už len dva body.

Najbližšie nastúpia v nedeľu o 16.15 h proti Nemecku. Dáni zostávajú po prehre na šiestej priečke. Ďalší duel ich čaká v pondelok o 20.15 h, keď si zmerajú sily s Kanadou.