Manchester united
Hráči Manchestru United oslavujú gól v zápase proti Manchestru City. Foto: SITA/AP

LONDÝN 12. apríla (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom 169. manchesterskom derby uspeli domáci United, ktorí v rámci 32. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zdolali svojho mestského rivala City 4:2. „Červení diabli“ vyhrali šiesty ligový duel v rade a upevnili si tretiu pozíciu v tabuľke, pred nedeľňajším súperom majú náskok štyroch bodov.

„Citizens“ aktuálne ťahajú negatívnu sériu na ihriskách súperov, keď za kratší koniec ťahali v posledných štyroch meraniach síl v rámci PL. Berúc štatistiku City z iného pohľadu, mužstvo čilského trénera Manuela Pellegriniho prehralo v posledných ôsmich súťažných dueloch až šesťkrát. Hráči United zlomili negatívnu sériu proti mestskému sokovi, nad ktorým predtým naposledy zvíťazili 9. decembra 2012 (3:2).

Byť fanúšikom Manchestru United musí byť úžasné

Hostia sa síce ujali vedenia po presnom zásahu Sergia Agüera, ale zverenci holandského kouča Louisa van Gaala ešte v prvom polčase otočili skóre stretnutia zásluhou Ashleyho Younga a Marouana Fellainiho. Ba čo viac, ManUtd po zmene strán postupne zvýšil po góloch Juana Matu a Chrisa Smallinga už na 4:1. Prehru City zmiernil tesne pred koncom druhým zásahom v zápase a 100. vo farbách „Citizens“ Argentínčan Agüero, ktorý týmto gólom dostihol na čele kanonierov duo Diego Costa a Harry Kane (všetci 19 gólov).

Kormideník United Van Gaal po stretnutí priznal, že je veľmi šťastný za priaznivcov, akých má jeho mužstvo. „Veľmi sa teším, pretože sa tešia aj naši fanúšikovia. Pre nich predsa hráme. Začali sme zle, ale neustále nás hnali dopredu. Byť fanúšikom Manchestru United musí byť v tejto chvíli niečo úžasné. Videl som, čo tento triumf znamená pre priaznivcov United. Máme tri body a pred City náskok štyroch bodov,“ cituje britský Mirror pozápasové slová 63-ročného rodáka z Amsterdamu.

Dobrý výkon len dvadsať minút

Jeho náprotivok Pellegrini si nevedel vysvetliť, čo sa v jeho mužstve pokazilo po sľubnom vstupe do stretnutia. Športovo však uznal kvality súpera a jeho zaslúžený triumf. „Nechápem, prečo moji hráči predviedli dobrý výkon len prvých dvadsať minút. Dominovali sme, vytvárali sme si šance, držali sme loptu na svojich kopačkách. United od vyrovnania každou minútou rástli a tretí gól im dodal sebadôveru, ktorú predtým nemali,“ povedal pre BBC Pellegrini.

Queens Park Rangers – FC Chelsea 0:1 (0:0)

Gól: 88. Fábregas

Manchester United – Manchester City 4:2 (2:1)

Góly: 14. A. Young, 27. Fellaini, 67. Mata, 73. Smalling – 8. a 89. Agüero

1. Chelsea 31 22 7 2 64:26 73

2. Arsenal 32 20 6 6 63:32 66

3. Manchester United 32 19 8 5 59:30 65

4. Manchester City 32 18 7 7 65:34 61