Eden Hazard
Podávač lôpt sa po kope od Edena Hazarda zvýjal od bolesti. Foto: SITA/AP

LONDÝN 24. januára (WEBNOVINY) – Futbalista FC Chelsea Eden Hazard v stredajšom zápase anglického Ligového pohára so Swansea City predviedol, čo sa stane, keď stratí nervy.

Desať minút pred koncom semifinálovej odvety, keď hosťom z Londýna za stavu 0:0 vzhľadom na výsledok prvého duelu (0:2) tieklo do topánok, sa Belgičan začal za bránkovou čiarou na polovici Swansea naťahovať o loptu s podávačom, ktorý ju zaľahol a očividne zdržoval hru.

Hazard situáciu vyriešil svojsky – kopol do chlapca a zmocnil sa lopty, aby mohol domáci brankár rozohrať.

Vôbec si tým nepomohol, pretože podávač zostal ležať na zemi, do agresora sa pustili hráči Swansea, niekoľko minút sa nehralo a rozhodca Chris Foy po konzultácii s asistentom ukázal stredopoliarovi v modrom drese z voleja červenú kartu. Do konca duelu už gól nepadol a do finále pohárovej súťaže postúpilo Swansea.

„Chlapec si celým telom ľahol na loptu, ja som sa snažil do nej kopnúť, stále si myslím, že som ho nezasiahol. Napriek tomu je mi ľúto, čo sa stalo. Chlapec bol po zápase v šatni, mali sme krátky rozhovor, obaja sme sa navzájom ospravedlnili. Je to za nami. Prepáčte,“ povedal po stretnutí Hazard.

Polícia v Južnom Walese mala na vec iný názor a chce otvoriť vyšetrovanie celej udalosti, hoci obeť vraj nemieni podať trestné oznámenie. „Polícia vypočula chlapca aj jeho otca vypočula. Nebolo vznesené žiadne obvinenie. Tým sa celá vec nateraz končí,“ uviedol hovorca Swansea a zdôraznil, že pri „mierovom riešení“ celej záležitosti v útrobách štadióna zohrali kľúčovú úlohu John Terry a Frank Lampard.

Finále Ligového pohára je na programe 24. februára, Swansea si v londýnskom Wembley zmeria sily so štvrtoligovým Bradfordom City, ktorý vyradil Aston Villu.