Fernando Torres
Obranca Realu Madrid Sergio Ramos v súboji s kanonierom Atlética Madrid Fernandom Torresom počas odvetného osemfinálového zápasu Španielskeho pohára, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. Madrid, 15. január 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 21. marca (WEBNOVINY) – Útočník Atlética Madrid Fernando Torres sa gólovo presadil v sobotňajšom zápase 28. kola Primera División proti Getafe, v ktorom „los colchoneros“ zvíťazili 2:0.

Ostrostrelec s prezývkou „El Niňo“, ktorý výraznou mierou prispel v tomto týždni k postupu madridského klubu v Lige majstrov po pokutových kopoch, sa presadil už v 3. minúte zápasu. Krátko pred prestávkou pridal druhý gól Tiago Mendes. V tabuľke Primera División ostávajú Madridčania na štvrtej priečke.

Ostatné výsledky 28. kola Primera División:

Dva zápasy sobotňajšieho programu rozhodol jediný gól. O triumfe Celty Vigo na pôde Levante rozhodol Charles a tri body pre Rayo Vallecano zariadil Kakuta. Ani jeden presný zásah nevideli fanúšikovia v Granade a futbalisti Bilbaa porazili Almeríu 2:1.

V nedeľu je na programe súboj prvých dvoch tímov tabuľky. El Clásico sa na Camp Nou začína o 21:00.

Athletic Bilbao – Almería 2:1 (2:0)

Góly: 9. X. Extxeita, 26. M. Rico – 47. M. Balenziaga (vl.), ČK: 90+. F. Velez (Almería) po druhej ŽK

Granada – Eibar 0:0

1. FC Barcelona 27 21 2 4 78:16 65

2. Real Madrid 27 21 1 5 77:24 64

3. Valencia 28 18 6 4 52:22 60

4. Atlético Madrid 28 18 5 5 53:23 59

5. FC Sevilla 27 16 4 7 49:33 52

6. Villarreal 27 14 7 6 43:24 49

7. Málaga 28 13 5 10 31:31 44