Chelsea
Sklamaní futbalisti anglického futbalového giganta FC Chelsea Foto: SITA/AP

LONDÝN 19. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Chelsea neobhája minuloročný triumf v anglickom pohári – FA Cupe.

Púť zverencov Carla Ancelottiho sa skončila už vo 4. kole, keď v opakovanom zápase nestačili na ďalšieho účastníka Premier League 2010/2011 FC Everton.

Stretnutie však bolo veľmi dramatické a „The Blues“ boli veľmi blízko k postupu do ďalšej fázy. Keďže sa po riadnom hracom čase nerozhodlo (0:0), na rad prišlo predĺženie. Presný zásah Franka Lamparda po centri Nicolasa Anelku v 104. min súboja mohol znamenať postup Londýnčanov, za Everton však v 119. min vyrovnával krásnou strelou z priameho kopu ľavý obranca Leighton Baines a rozhodnúť sa muselo až v strelách zo značky pokutového kopu.

V nich mali hostia, v drese ktorých Ján Mucha ml. sedel iba na lavičke náhradníkov, viac šťastia a zásluhou výsledku 4:3 postúpili do 5. kola. V ďalšom sobotňajšom zápase si Birmingham City poradil so Sheffieldom Wednesday 3:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v stretnutí Stoke City – Brighton. Manchester United si poradil s piatoligovým Crawley Town, aj keď len najtesnejším rozdielom 1:0. Stretnutie vôbec nemalo očakávaný priebeh, hosťujúci amatéri favoritovi duelu viackrát nepríjemne podkúrili a v nadstavenom čase takmer spôsobili divákom na štadióne Old Trafford šok, keď trafili brvno domácej bránky. Jediný gól zápasu zaznamenal v 28. min obranca Wes Brown.

Výsledky sobotňajších stretnutí 4. a 5. kola a Anglického pohára vo futbale – FA Cupu:

Výsledok 4. kola:

FC Chelsea – FC Everton 1:1 po predĺžení (0:0) – na strely zo značky pok. kopu 3:4

Góly: 104. Lampard – 119. Baines