Zápas PAOK Solún - Rapid Viedeň
Grécki fanúšikovia vyčíňali pred zápasom Európskej ligy UEFA medzi tímom PAOK Solún a Rapid Viedeň. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Fanúšikovia gréckeho tímu PAOK Solún a rakúskeho Rapidu Viedeň si pred štvrtkovým zápasom Európskej ligy UEFA urobili vlastný program.

Násilie na tribúnach vypuklo, keď prívrženci Rapidu Viedeň vystrelili svetlice na priaznivcov PAOK. Horkokrvní Gréci „odpovedali rovnakou mincou“ a zasiahnuť musela polícia.

Muži zákona zatkli pre výtržnosti piatich Rakúšanov, jedného Poliaka a tiež jedného fanúšika z Chorvátska. K žiadnym zraneniam nedošlo, zápas sa však začal s miernym meškaním.

Z úvodného predstavenia fanúšikov sa rýchlejšie spamätali hráči Rapidu a v 25. minúte strelili úvodný gól zápasu.

Po zmene strán už strieľali góly iba domáci. Hrdinom úvodného stretnutia play-off Európskej ligy UEFA sa stal Athanasiadis, ktorý v 69. minúte vyrovnal na 1:1 a sedem minút pred koncom strelil aj víťazný gól svojho tímu.

Vo štvrtok bolo na programe v Európskej lige UEFA aj ďalších 29 zápasov, v ktorých sa strelecky presadili aj slovenskí futbalisti.

Obrazom: Prvý zápas play-off Európskej ligy PAOK Solún – Rapid Viedeň

Futbalista Rapidu Viedeň Gerson Junior (vpravo) v súboji s Alvesom Linom v prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA, PAOK Solún - Rapid Viedeň. Foto: SITA/AP
Futbalista Rapidu Viedeň Markus Katzer (vpravo) v súboji s Giorgosom Georgiadisom v prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA, PAOK Solún - Rapid Viedeň. Foto: SITA/AP
Futbalista Rapidu Viedeň Lukas Grozurek (vpravo) v súboji s Oelitonom Ettom v prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA, PAOK Solún - Rapid Viedeň. Foto: SITA/AP
Futbalista Rapidu Viedeň Lukas Grozurek (vpravo) v súboji Oelitonom Ettom v prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA, PAOK Solún - Rapid Viedeň. Foto: SITA/AP

PAOK Solún (Gréc.) – Rapid Viedeň (Rak.) 2:1 (0:1)

Góly: 69. a 83. Athanasiadis – 25. D. Alar, ČK: 74. C. Lazar (PAOK)