Video: Fanúšikovia v Nice vytiahli transparenty proti homosexuálom, podali si aj vlastníka klubu

Ligue 1, Olympique Marseille
Ďalší z transparentov kritizoval vedenie najvyššej francúzskej súťaže za schválenie väčšieho množstva sekcií s oplotením na štadiónoch, ktoré údajne čoraz viac pripomínajú štadióny pre "gejov". Reprofoto: www.youtube.com

Víťazstvo futbalistov Olympique Marseille na trávniku Nice (2:1) v stredajšom súboji Ligue 1 zostalo v tieni fanúšikovských incidentov, ktoré prinútili hlavného rozhodcu dokonca prerušiť zápas na 10 minút. Stalo sa tak ešte počas prvého polčasu.

Banner sa týkal aj miliardára

Priaznivci domáceho tímu rozprestreli transparenty s homofóbnymi sloganmi a spievali piesne namierené proti homosexuálom.

Jeden z bannerov sa týkal nového vlastníka klubu z Nice britského miliardára Jim Ratcliffa, ktorý vlastní aj chemický koncern Ineos a úspešný cyklistický tím rovnakého mena.

Ratcliffa nazvali „pedal„, čo vo francúzštine okrem prostriedku na poháňanie bicykla znamená aj hanlivý výraz pre homosexuála. „Vitajte v skupine Ineos. Aj v Nice milujeme pedálovať,“ stálo na transparente.

Prerušenie zápasu neschvaľovali

Ďalší z transparentov kritizoval vedenie najvyššej francúzskej súťaže za schválenie väčšieho množstva sekcií s oplotením na štadiónoch, ktoré údajne čoraz viac pripomínajú štadióny pre „gejov„.

Z úst fanúšikov zaznelo aj skandovanie proti vedeniu súťaže či homosexuálom. Podľa stredopoliara Wylana Cypriena, autora jediného gólu domácich, bolo rozhodnutie prerušiť zápas nesprávne.

Pár hlupákov niečo urobí a my už ideme zastaviť zápas. To nie je dobré. Som proti všetkým formám diskriminácie, homofóbii či rasizmu, ale toto bolo smiešne,“ uviedol Cyprien.

Podobné incidenty sa už stali

Faktom je, že vo francúzskom klubovom futbale o podobné incidenty v poslednom čase nie je núdza. Zápasy Brest – Reims a Monako – Nimes boli z rovnakého dôvodu už minulý víkend prerušené, rovnako ako súboj Ligue 2 medzi Nancy a Le Mans 16. augusta.

Strešná organizácia súťaže LFP už vyšetruje 18 prípadov homofóbnych incidentov medzi fanúšikmi.

Futbalisti Olympique Marseille zvíťazili v Nice 2:1. Hráči slávneho klubu dosiahli prvé víťazstvo v novom ročníku súťaže a v tabuľke im patrí 13. priečka. Nice je s bilanciou 2-0-1 na piatej pozícii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom