Messi
Klub Lionela Messiho FC Barcelona podľahol Osasune 3:2. Foto: SITA, AP

BARCELONA 12. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona prekvapujúco prehrali v sobotňajšom stretnutí 23. kola Primera División s Osasunou na jej pôde 2:3 a nádej na obhajobu majstrovského titulu, ktorý by bol štvrtým v rade a celkovo dvadsiatym druhým v klubovej histórii, sa im rozplýva.

Ak totiž priebežný líder Real Madrid podľa predpokladov zvládne nedeľňajší domáci duel s Levante, bude mať pred svojim odvekým rivalom náskok už desiatich bodov.

Už v polovici prvého polčasu svietil na ukazovateli skóre šokujúci stav 2:0 pre domácich, keď sa dvakrát presadil Lekič. V 51. min síce skorigoval Alexis Sanchéz, no o päť minút neskôr viedla Osasuna opäť dvojgólovým rozdielom vďaka Raúlovi Garcíovi. Striedajúci Tello dokázal v 73. min duel ešte zdramatizovať, ale keďže sa k nemu nik zo spoluhráčov neprihral, Katalánci odchádzali domov bez bodového zisku.

Takmer okamžite po záverečnom hvizde sa začali ostré polemiky v súvislosti s aktuálnou formou Barcelončanov. Do centra pozornosti sa opäť dostal Lionel Messi, ktorý výkonom zaostal za očakávaniami. Kritiku si vyslúžil aj tréner Josep Guardiola, ktorý vôbec neposlal na ihrisko Iniestu či Xaviho, pričom Fábregas zasiahol do hry až z pozície striedajúceho hráča. Fanúšikov FCB zároveň nepotešil hlavný rozhodca duelu, ktorý ich miláčikom neuznal až dva góly.

Guardiola na pozápaovej tlačovej konferencii priznal, že boj o ligové víťazstvo už nie je v rukách jeho zverencov. „Budeme sa snažiť obhájiť víťazstvo v Lige majstrov. Čo sa domácej ligy týka, musíme si počkať na vývoj situácie, no uvedomujeme si, že naša strata je už výrazná,“ povedal úspešný kouč a pokračoval: „V druhom polčase to z našej strany nebolo vôbec zlé, no mali sme si lepšie počínať predovšetkým v prvej štyridsaťpäťminútovke. Nechcem však znižovať výkon domácich, chcel by som iba zagratulovať k víťazstvu.

Výsledky víkendových stretnutí 23. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže – La Ligy:

Osasuna – FC Barcelona 3:2 (2:0)

Góly: 4. a 22. Lekič, 56. Raúl García – 51. Sanchéz, 73. Tello

Betis Sevilla – Bilbao 2:1 (1:1)

Góly: 10. R. Castro, 90+. Nelson – 23. J. Martínez, ČK: J. Martínez (Bilbao)

Espanyol Barcelona – Real Zaragoza 0:2 (0:0)

Gól: 55. P. Da Silva, 90.+ Juan Carlos

Vladimír Weiss ml. (Espanyol) odohral celý zápas.

Málaga – Mallorca 3:1 (1:1)

Góly: 11. S. Fernández, 55. Toulalan, 69. Rondón – 4. Pereira

Rayo Vallecano – Getafe 2:0 (1:0)

Góly: 34. Michu, 64. Costa, ČK: 61. Míchel (Getafe)

Valencia – Gijón 4:0 (1:0)

Góly: 34. S. Feghouli, 73. Botía (vlastný gól), 90.+ a 90.+ Jonas

FC Villarreal – Granada 3:1 (1:0)

Góly: 16. Rubén, 64. Valero, 73. J. César (vlastný) – 50. I. López, ČK: 88. Diakhate (Granada)