HC Lugano - Avtomobilist Jekaterinburg
Raffaelle Sannitz (vľavo) z Lugana a Kirill Kňazev z Jekaterinburgu v súboji počas zápasu na Spenglerovom pohári. Foto: SITA/AP

DAVOS 30. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti výberu Kanady a švajčiarskeho klubu HC Lugano si vybojovali účasť vo finále 89. ročníka Spenglerovho pohára (26. – 31. 12.) v Davose, ktoré sa uskutoční na Silvestra vo štvrtok 31. decembra od 12.00 h. Rozhodli o tom stredajšie semifinálové stretnutia.

Podvečer si výber Kanady poradil s domácim HC Davos tesne 6:5. Švajčiarsky tím, v ktorom nastúpil aj slovenský obranca Ján Brejčák, viedol už 4:1 i 5:4, ale nedokázal triumfovať. V 56. min Alexandre Giroux vyrovnal a o minútu neskôr rozhodol o víťazstve výberu Kanady Cory Conacher. Spomenuté duo sa stretlo už aj v základnej Cattiniho skupine, vtedy boli tiež úspešnejší Kanaďania (2:0).

Vo večernom druhom semifinálovom súboji zdolali hráči HC Lugano ruského nováčika turnaja Avtomobilist Jekaterinburg 3:0, keď v každej tretine raz skórovali.

Spenglerov pohár hokejistov vo švajčiarskom Davose – streda – výsledky:

Semifinále:

výber Kanady – HC Davos (Švaj.) 6:5 (1:3, 3:1, 2:1)

Góly: 30. a 39. Ellison, 10. Pyatt, 28. Didomenico, 56. A. Giroux, 57. Conacher – 7. Sciaroni, 7. Ryser, 19. A. Picard, 27. Du Bois, 48. Lindgren

HC Lugano (Švaj.) – Avtomobolist Jekaterinburg (Rus.) 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Stapleton, 25. Klasen, 57. Brunner