Kevin Durant
Kevin Durant (35) z Oklahoma City v súboji o loptu s Derrickom Favorsom (15) z Utahu Jazz počas nedeľňajšieho zápasu NBA, v ktorom o víťazovi rozhodlo až predĺženie. Oklahoma City, 13. december 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 14. decembra (WebNoviny.sk) – Až predĺženie muselo rozhodnúť o víťazstve Oklahomy nad Utahom 104:98 v nedeľňajšom zápase zámorskej basketbalovej NBA.

Do veľkej prestávky nastrieľali domáci hráči iba 38 bodov (prehrávali 38:51), čo bolo ich sezónne prvopolčasové minimum. Potom zdvihli hlavy a zásluhou klasického dua Kevin Durant (31 bodov) a Russell Westbrook (25 bodov, 11 doskokov, 5 asistencií) dotiahli zápas do predĺženia, v ktorom dominovali 8:2.

Hráči Oklahoma City natiahla sériu víťazných zápasov na päť, s Utahom doma neprehrali deviaty súboj za sebou počnúc sezónou 2010/2011. „Bol som frustrovaný zo svojho výkonu v prvom polčase. Počas prestávky som si vravel, že sa musím upokojiť a snažiť sa jednoducho strieľať na kôš,“ povedal Kevin Durant, ktorý v prvom polčase uspel iba dvakrát z trestných