Gáborík
Marián Gáborík necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny presilovkovým gólom poslal Kings do vedenia 3:2. Foto: SITA/AP

NEW YORK 18. marca (WEBNOVINY) – Na troch zo štyroch gólov Bostonu v pondelkovom súboji NHL proti Minnesote bol podpis slovenského hokejistu. Boston zvíťazil na domácom ľade 4:1 a natiahol sériu víťazných zápasov na deväť.

Kapitán Bruins Zdeno Chára asistoval pri góloch Reillyho Smitha a Jaroma Iginlu a ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš si pripísal druhú prihrávku pri prvom z dvoch Iginlových zásahov. Pre Cháru to bola už pätnásta a šestnásta asistencia v sezóne, v 65 zápasoch nazbieral 32 bodov. Meszároša len pred desiatimi dňami vymenili z Philadelphie do Bostonu a jeho produktivita v sezóne je o niečo skromnejšia ako Chárova – 6 gólov a 13 asistencií. Doteraz odohral 42 zápasov.

„Vyhrávame aj zápasy, v ktorých nehráme svoj najlepší hokej. Je to znak toho, že sme silní ako tím,“ vyhlásil fínsky gólman Bostonu Tuukka Rask pre nhl.com. Stal sa prvou hviezdou zápasu s 33 zákrokmi a úspešnosťou zásahov 97,1%. „Keď vás drží brankár, ľahšie sa víťazí. Bol to opäť jeden z našich lepších zápasov,“ podotkol tréner Bruins Claude Julien.

Gól útočníka Mariána Gáboríka nepomohol Los Angeles k víťazstvu nad Phoenixom. Gáborík necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny presilovkovým gólom poslal Kings do vedenia 3:2, ale v tretej tretine presne zamierili iba hostia z Phoenixu. Na 3:3 vyrovnal v 50. min Keith Yandle a rozhodnutie padlo z hokejky Jeffa Halperna tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času.

Hráči Los Angeles prehrali prvý raz po 21 zápasoch v tejto sezóne po tom, čo viedli po dvoch tretinách. Navyše v treťom súboji za sebou podľahli o jediný gól. Phoenix sa vďaka dvom bodom posunul na ôsmu priečku v Západnej konferencii, poslednú, ktorá zaručuje účasť v play-off.

Tridsaťdvaročný rýchlik na korčuliach Gáborík odohral za Los Angeles iba šiesty zápas po výmene z Columbusu a pripísal si druhý gól. Celkovo má v sezóne, v ktorej bol viac zranený ako hral, na konte osem gólov a deväť asistencií v 28 zápasoch.

„Nemyslím si, že sme hrali dobre, ani ja som nechytal dobrý zápas. Štyri inkasované góly nie je málo. V tejto fáze sezóny už všetky tímy hrajú s veľkým zanietením a túžbou. To dnes predviedol náš súper a zaslúžene sa teší z bodov,“ vyhlásil brankár Los Angeles Jonathan Quick. „Boli sme v úzkych, keď sme vstupovali do tretej tretiny. Potrebujeme bodovať v každom zápase a našli sme spôsob, ako zvíťaziť ešte v riadnom hracom čase. To je veľká vec,“ komentoval skúsený útočník Phoenixu Shane Doan.

Výsledkové sumáre – pondelok:
Boston – Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Iginla (Bartkowski, MESZÁROŠ), 32. L. Eriksson (Söderberg), 48. R. Smith (P. Bergeron, CHÁRA), 59. Iginla (CHÁRA) – 39. Pominville (Suter, Mikael Granlund)

Zdeno Chára odohral 24:25 min, 2 asistencie, 2 strely na bránku, 2 plusové body, Andrej Mezsároš (obaja Boston) odohral 16:55 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 plusový bod, 2 trestné minúty

Tampa Bay – Vancouver 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Góly: 8. Stamkos (Palát, Callahan), 27. Palát (Carle), 40. V. Filppula (Stamkos), 49. Pyatt (J. T. Brown, Hedman) – 46. Burrows (Bieksa, Edler), 52. Burrows (Jensen, H. Sedin), 56. Hansen (Burrows)

St. Louis – Winnipeg 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 22. Morrow (Roy, Bouwmeester), 54. Backes (I. Cole, Bouwmeester), 59. Backes (Pietrangelo) – 42. O´Dell (E. Kane, Bogosian)

Los Angeles – Phoenix 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Góly: 18. Pearson (Stoll, Toffoli), 27. Martínze (J. Carter), 39. GÁBORÍK (Kopitar, Vojnov) – 7. Klinkhammer (R. Vrbata, Hanzal), 8. Boedker (Ekman-Larsson, Yandle), 50. Yandle, 57. Halpern (Doan, Chipchura)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:35 min, 1 gól, 3 strely, 1 mínusový bod