Marián Gáborík
Útočník Los Angeles Kings Anže Kopitar prekonáva brankára Winnipegu Jets Michaela Hutchinsona počas nedeľňajšieho zápasu NHL. Kopitarovi na tento gól prihral Marián Gáborík a 'králi' nakoniec vyhrali 4:1. Los Angeles, 12. október 2014. Foto: SITA/AP

NEW YORK 13. októbra (WEBNOVINY) – Marián Gáborík sa asistenciou podieľal na prvom víťazstve hokejistov Los Angeles v sezóne. V nedeľňajšom stretnutí NHL zdolali Kings 4:1 Winnipeg a slovenský útočník prihral na víťazný gól Anžeho Kopitara, zaznamenal tak prvý bod v aktuálnom ročníku.

Na svoj prvý triumf hráči obhajcu Stanleyho pohára čakali tri zápasy. Zabral najmä útok Jeffa Cartera s Tylerom Toffolim a Tanerom Pearsonom, ktorý zariadil tri zo štyroch gólov. „Zahrali sme oveľa lepšie ako v prvých dvoch zápasoch. Spravili sme progres,“ pochvaľoval si Pearson. Los Angeles tak začali šesťzápasovú sériu zápasov na domácom ľade výborným výkonom, aký ich zdobil v ostatnom play-off, a najmä víťazstvom.

Richard Pánik sa spolu so svojím novým mužstvom Torontom tešil z výhry 6:3 na ľade New Yorku Rangers. Odohral však len necelých šesť minút, najmenej spolu s Petrom Hollandom. Hosťom vyšla perfektne druhá tretina, v ktorej strelili päť gólov a vyhnali Henrika Lundqvista z bránky. „Toronto má dobrý tím, ale dnes sme im to veľmi uľahčili,“ hneval sa Lundqvist. Gól a dve asistencie zaznamenal Phil Kessel.

Výsledky:
Los Angeles – Winnipeg 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Toffoli (Doughty, J. Carter), 11. Kopitar (GÁBORÍK, Doughty), 23. Pearson, 37. J. Carter (Toffoli, Pearson) – 38. Little (Frolík, Enström)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:56 min, 1 asistencia, 3 strely

NY Rangers – Toronto 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)

Góly: 18. Rick Nash (St. Louis, M. Staal), 34. Stempniak, 55. Brassard (Kreider, Stempniak) – 8. Franson (Bozak, Kessel), 26. Kessel (Phaneuf, Franson), 28. Kadri (J. Van Riemsdyk, Winnik), 30. J. Van Riemsdyk (Komarov), 35. Bozak (Kessel, Robidas), 36. Clarkson (Percy, Komarov)

Richard Pánik (Toronto) odohral 5:28 min