Kyle Clifford
Pästný súboj Kylea Clifforda z Los Angeles Kings s útočníkom Toronta Maple Leafs Troyom Bodiem počas pondelkového zápasu NHL. Los Angeles, 12. január 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 13. januára (WEBNOVINY) – Marián Gáborík prispel gólom k výhre Los Angeles 2:0 nad Torontom s Richardom Pánikom v pondelkovom stretnutí NHL.

Zápas rozhodol gól, ktorý strelil už v 37. sekunde Anže Kopitar a Gáborík potom pridal minútu pred koncom poistku do prázdnej bránky. Pre slovenského útočníka to bol 14. presný zásah v sezóne. Pánik odohral vyše 18 minút a so štyrmi strelami bol najaktívnejším hráčom zápasu. Náhradný gólman LA Martin Jones chytil všetkých 19 striel hráčov Maple Leafs a vo svojich posledných piatich štartoch vychytal tretí raz čisté konto.

Päť gólov v druhej tretine rozhodlo o vysokej výhre Philadelphie 7:3 nad Tampou Bay. Jakub Voráček, Pierre-Edouard Bellemare, Mark Streit a Brayden Schenn v nej skórovali v priebehu necelých siedmich minút, piaty gól pridal Brayden Schenn. Aj svoj druhý štart v NHL premenil na víťazstvo 33-ročný brankár Rob Zepp, ktorého Flyers povolali z farmy po zranení Steva Masona.

Skvelú formu potvrdil Braden Holtby v bránke Washingtonu, ktorý len raz inkasoval a vychytal triumf 2:1 nad Coloradom. Holtby zaznamenal 21. výhru v sezóne a Capitals v posledných 18 dueloch prehrali len raz v riadnej hracej dobe. Víťazný gól strelil Alexander Ovečkin, ktorý prekonal v klubových tabuľkách slovenského útočníka Petra Bondru v počte víťazných gólov (74) a dostal sa na prvé miesto.

Výsledky pondelkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:
Washington – Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Beagle (Chimera, T. Wilson), 38. Ovečkin (Brouwer, Nicklas Bäckström) – 31. Tanguay (Iginla, Barrie)

Philadelphia – Tampa Bay 7:3 (2:1, 5:1, 0:1)

Góly: 7. VandeVelde (L. Schenn, Giroux), 17. Umberger (Read, Coburn), 22. Voráček (Streit, Giroux), 23. Bellemare (VandeVelde, Del Zotto), 28. Streit (B. Schenn, Simmonds), 29. B. Schenn (Streit, Voráček), 36. Raffl (Laughton, Simmonds) – 11. Stamkos (T. Johnson, Stralman), 36. Boyle (Paquette, Stralman), 42. Callahan (Drouin, V. Filppula)

Los Angeles – Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Kopitar (Doughty, J. Carter), 59. GÁBORÍK (Kopitar, J. Carter)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:52 min, 1+0, +2, 3 strely, Richard Pánik (Toronto) odohral 18:34 min, 0+0, -1, 4 strely

Viac k osobe Alexander OvečkinAnže KopitarJakub VoráčekMarián GáboríkRichard Pánik