DeMarcus Cousins

SACRAMENTO 4. februára (WEBNOVINY) – Basketbalisti Golden State umlčali v utorkovom stretnutí zámorskej NBA hráčov Sacramenta na takmer sedem minút na prelome prvej a druhej štvrtiny a šnúrou 23:0 položili základ svojho víťazstva na palubovke súperov 121:96.

Warriors hrajú iba normálny basketbal

Warriors ovládli severokalifornské derby aj štvrtý raz v sezóne, Kings na nich nenašli recept ani v uplynulom ročníku. „Oni sú vždy veľkí mačovia, my iba hráme svoj basketbal a vychádza nám to,“ poznamenal náhradník hostí Marreese Speights, ktorý prispel k víťazstvu 17 bodmi. Líder najlepšieho tímu Západnej konferencie aj celej súťaže Stephen Curry zaznamenal v zápase 23 bodov a deväť asistencií.

Aj Detroit mal v utorok proti Miami výbornú prvú štvrtinu, ukončil ju šnúrou 25:1 a napokon sa tešil z výhry 108:91, ktorá dáva Pistons naďalej nádej na play-off. Práve s Heat bojuje Detroit o účasť vo vyraďovacej časti a profituje zo životnej formy rozohrávača D.J. Augustina.

Treba získať rytmus, nie len zbierať omrvinky

„V tejto lige sú iba skvelí hráči, ale všetko ide ľahšie, keď viete, že dostanete dostatok času ukázať, čo je vo vás. Dostanete sa do rytmu a nemusíte iba zbierať omrvinky. Ale dnes to bolo tímové víťazstvo. Všetci sme sa dobre pohybovali, zodpovedne bránili a dobre strieľali,“ povedal zdatný náhradník zraneného Brandona Jenningsa, autor 25 bodov a 13 asistencií.

Boston prerušil sériu troch prehier a poradil si s New York Knicks 108:97. Philadelphia prvýkrát od marca 2013 dokázala doma vyhrať tri zápasy za sebou, v utorok zdolala trápiaci sa Denver 105:98. Favorizovaný Portland zvíťazil nad Utahom najtesnejším rozdielom 103:102.