Manchester United
Radosť futbalistov Manchestru United po víťaznom góle Dannyho Welbecka v sobotňajšom zápase Premier League, v ktorom "červení diabli" zvíťazili na pôde Norwichu 1:0. Foto: SITA/AP

LONDÝN 28. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 19. kola Premier League nad Crystal Palace 1:0, keď jediný gól stretnutia strelil v 66. minúte Edin Džeko. „The Citizens“ sa vďaka tomuto triumfu vyšvihli na čelo tabuľky, pred druhým Arsenalom majú dvojbodový náskok.

Z víťazstva sa tešili aj „červení diabli“, ktorí zvíťazili na pôde Norwichu 1:0. Pre Manchester to bola štvrtá výhra za sebou a po zlom začiatku sezóny sa postupne posúva nahor.

Dvomi gólmi sa v sobotu blysol Nicolas Anelka, tie však stačili len na zisk bodu, pretože West Bromwich remizoval s West Hamom United 3:3.

Šesť gólov padlo aj v zápase Hull City – Fulham, na radosť domácich fanúšikov všetky dali domáci hráči. Všetky góly nastrieľali futbalisti víťazného mužstva až po zmene strán. Do streleckej listiny sa postupne zapísali v 49. min Ahmed Elmohamady, v 60. min Robert Koren, o tri minúty neskôr George Boyd, o ďalšie štyri minúty Tom Huddlestone, v 74. min Matty Fryatt a gólový účet stretnutia zavŕšil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času druhým presným zásahom Slovinec Koren, kapitán mužstva.