Slovan - Dinamo 2:4
Dominik Graňák z Moskvy počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Marián Peiger

MOSKVA 7. januára (WEBNOVINY) – V utorkových dueloch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehrali hráči Slovana Bratislava na ľade tímu Neftechimik Nižnekamsk 3:4 po predĺžení. Dva góly „belasých“ strelil Miroslav Šatan, jeden pridal Juraj Mikúš.

Dva body – za gól a asistenciu – nazbieral útočník Štefan Ružička pri prehre Avangardu Omsk na ľade Torpeda Nižnij Novgorod. Dve gólové prihrávky si pripísal obranca Dominik Graňák z Dinama Moskva pri triumfe svojho tímu nad Avtomobilistom Jekaterinburg. Gólom sa v drese Jugry Chanty-Mansijsk prezentoval Tomáš Starosta.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Neftechimik Nižnekamsk – Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Taratuchin (Belousov), 11. Polygalov (Tolpeko), 49. Mamašov, 62. Polygalov – 22. J. Mikúš (Ölvecký), 30. Šatan (Sigalet), 37. Šatan

Metallurg Novokuzneck – SKA Petrohrad 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Garejev, 40. Martynov, 48. McLean – 34. Panarin, 42. Čudinov

Sibir Novosibirsk – Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 23. Kugryšev, 31. Lehterä, 60. Moňa – 32. Apalkov

Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Riga 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Platonov, 9. Lee, 21. Antipin, 38. Moziakin, 55. Zaripov, 58. Jan Kovář – 15. Indrasis, 19. Pavlovs

Salavat Julajev Ufa – Lev Praha 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 45. Pihlström – 19. Ševc, 28. J. Novotný, 47. O. Němec, 50. Sekáč, 55. Zackrisson

Traktor Čeľabinsk – CSKA Moskva 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 13., 18. a 60. Kontiola – 54. Saprykin

Admiral Vladivostok – Severstaľ Čerepovec 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Zemčonok, 9. Hodgman, 26. Nikitenko, 35. Ternavskij – 19. Žerdev

Amur Chabarovsk – Atlant Mytišči 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. a 49. Juňkov – 7. Niskala, 52. Velikov, rozhodujúci sam. nájazd Majorov

Dinamo Moskva – Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 18. Mosaľov, 26. Volkov (GRAŇÁK), 41. Volkov (GRAŇÁK) – 4. Černov, 29. Demagin

Viťaz Podoľsk – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 3:2, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 28. Ivanov, 35. Chafizulin, 37. Ziazov – 28. Dixon, 29. Kručinin, 53. STAROSTA, rozhodujúci sam. nájazd Gusev

Torpedo Nižnij Novgorod – Avangard Omsk 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly: 36. a 60. Paršin, 16. Wolski, 26. Dvurečenskij, 48. Potapov – 13. Kurianov, 14. Blaťák (Š. RUŽIČKA), 22. Š. RUŽIČKA

Ak Bars Kazaň – Barys Astana 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Stapleton – 3. Rachmanov, 30. Antropov

Viac k osobe Dominik GraňákJuraj MikušMiroslav ŠatanŠtefan RužičkaTomáš Starosta