NHL
Halákovi ani New Yorku Islanders utorkový domáci duel NHL nevyšiel. Foto: SITA/AP

NEW YORK 16. decembra (WebNoviny.sk) – Brankárovi Jaroslavovi Halákovi ani celému New Yorku Islanders nevyšiel utorkový domáci duel NHL proti hokejistom Floridy. Hostia pricestovali bez útočníkov Jaromíra Jágra a Nicka Bjugstada, ale predsa zvíťazili hladko 5:1.

Halák inkasoval štyri góly zo šestnástich striel (úspešnosť zákrokov iba 75 percent), piaty dali Panthers do prázdnej bránky. Skvele zachytal jeho náprotivok s maskou Roberto Luongo, ktorý zneškodnil 33 striel a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia. „Dnes nám chýbali niektorí chlapci. Ustáli sme búrku v prvej tretine, druhá nám skvele vyšla a dali sme zopár gólov. Tie nám skutočne dodali sebadôveru,“ citoval Luonga server nhl.com.

Patrick Kane za vyše 23 utorňajších minút na ľade ani raz nevystrelil na bránku a jeho úchvatná séria s minimálne jedným kanadským bodom sa zastavila na 26 dueloch. Marián Hossa ohrozil Semiona Varlamova až šesťkrát, ale napokon všetci strelci Chicaga si museli nechať zájsť chuť. Brankár Colorada sa 29 zásahmi najväčšou mierou podpísal pod víťazstvo Avalanche 3:0.

V utorok sa skončila aj šesťzápasová víťazná šnúra hokejistov Edmontonu. Slovenský obranca Andrej Sekera bol v Madison Square Garden na ľade pri dvoch inkasovaných góloch a Oilers podľahli domácemu tímu New York Rangers 2:4. „Prehrávali sme o gól a v úvode tretej tretiny sme mali k dispozícii šesť minút hry v presilovke. Vtedy musíte skórovať. Nedali sme gól, hoci príležitosti sme na to mali,“ lamentoval útočník Jordan Eberle.

Strelcom utorkového večera bol Jeff Skinner, ktorého hetrik vo Philadelphii však stačil Caroline iba na zisk bodu (3:4 po predĺžení).

Sumáre:
Buffalo – New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 38. Stempniak (Cammalleri, Henrique), 45. Tlustý (Palmieri)

New York Islanders – Florida 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Góly: 33. Nelson (Židlický, Grabovskij) – 22. R. Smith (Olsen, J. Jokinen), 28. Barkov, 33. Ekblad (Pirri, Barkov), 42. Trocheck (J. Jokinen, R. Smith), 57. Huberdeau (Barkov)

Jaroslav Halák (Islanders) odchytal 58:09 min, 12 zákrokov, 4 inkasované góly, úspešnosť 75 %

New York Rangers – Edmonton 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 6. Zuccarello (Yandle, Rick Nash), 28. McIlrath (Yandle, D. Moore), 40. Rick Nash (Zuccarello, Brassard), 60. Fast (D. Moore, Staalberg) – 26. Hall (Draisaitl, Purcell), 39. Eberle (Nugent-Hopkins)

Andrej Sekera (Edmonton) 21:25 min, 0 striel, 2 tr. min, -2 body

Philadelphia – Carolina 4:3 po predĺžení (0:1, 3:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 21. Voráček (Gudas, Couturier), 25. B. Schenn (Raffl, Gostisbehere), 37. Couturier (Voráček, Read), 62. Gostisbehere (Voráček) – 2. Skinner (Di Giuseppe, Slavin), 24. Skinner (J. Staal, Pesce), 50. Skinner (Di Giuseppe, Faulk)

Montreal – San Jose 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 38. Weise (Subban, Beaulieu) – 18. Marleau (J. Ward, Braun), 21. Pavelski (Braun), 30. Zubrus (Pavelski, J. Thornton)

Toronto – Tampa Bay 4:5 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)

Góly: 11. Bozak (J. van Riemsdyk, Parenteau), 19. J. van Riemsdyk (Bozak, Parenteau), 32. Rielly (Komarov), 54. Winnik (Polák, Spaling) – 3. Kučerov (Namestnikov), 40. Straalman (Kučerov), 46. Blunden (Gourde, Šustr), 47. Marchessault (Killorn, Šustr), 63. Namestnikov

Minnesota – Vancouver 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Góly: 6. Vanek (Parise, Pominville), 13. Zucker (Vanek, M. Koivu), 26. Parise (M. Koivu, Vanek), 29. M. Koivu (Vanek, Prosser), 33. Suter (Parise, M. Koivu), 37. Scandella (Dumba, Niederreiter) – 27. Hansen (H. Sedin), 57. D. Sedin (H. Sedin)

Nashville – Calgary 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 6. Hodgson – 33. Brodie (S. Bennett, Russell), 62. Russell (Gaudreau, Hamilton)

Winnipeg – St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)

Góly: 5. Scheifele (T. Myers, M. Perreault), 26. Thorburn (Wheeler, T. Myers), 29. Stafford (M. Perreault, Scheifele) – 21. Brouwer (Backes, Bouwmeester), 39. Steen (Shattenkirk, Tarasenko), 41. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 57. P. Stastny (Tarasenko, Steen)

Dallas – Columbus 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 18. Oduya, 34. Goligoski (Hemský, Ničuškin), 37. Seguin (Klingberg, Lehtonen), 37. Seguin (Jamie Benn, Eakin), 42. Janmark – 25. Hartnell (Wennberg, N. Foligno)

Chicago – Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Duchene (Landeskog, MacKinnon), 22. Redmond (Comeau, Beauchemin), 59. Landeskog (MacKinnon, Barrie)

Marián Hossa (Chicago) 18:32 min, 6 striel

Viac k osobe Andrej SekeraJaroslav HalákMarián HossaPatrick KaneRick NashRoberto Luongo