NHL
Halák v bráne Islanders jubiloval. Foto: SITA/AP

NEW YORK 3. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový reprezentant Jaroslav Halák dosiahol v bránke New Yorku Islanders jubilejné desiate víťazstvo v NHL 2014/2015 po sebe.

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu uplynulého týždňa, 16 zákrokmi pomohol „ostrovanom“ k utorňajšiemu víťazstvu nad Ottawou 3:2 po predĺžení. Halák desiatym víťazstvom bez prerušenia vyrovnal klubový rekord Billyho Smitha. V drese domácich absentoval obranca Ľubomír Višňovský, Islanders navyše prišli aj o Travisa Hamonica a Cala Clutterbucka.

Tomáš Tatar otvoril stretnutie medzi Detroitom a Floridou

Čerstvo 24-ročný krídelník Tomáš Tatar otvoril skóre stretnutia medzi Detroitom a Floridou, ktoré sa však pre favorizovaných Red Wings skončilo prehrou 3:4. Pre Dubničana išlo o jubilejný desiaty gól v sezóne. Jeho spoluhráč, krajan a menovec Jurčo nebodoval, takisto sa nepresadil ani Tomáš Kopecký v drese víťazov.

Carolina si poradila s Nashvillom 2:1, domáci obranca Andrej Sekera sa za takmer 21 minút na ľade zapísal do štatistík jedným „hitom“. Toronto aj s Richardom Pánikom vo štvrtom útoku zdolalo Dallas 5:3.

Hokejisti New Jersey prehrali futbalovo 0:1 v Pittsburghu, o výsledku rozhodol v 43. min Jevgenij Malkin. Devils tretíkrát v sezóne neskórovali a pripísali si piatu prehru v rade. Súboj nedohral hviezdny Jaromír Jágr, ktorý zostal v druhej tretine otrasený po zrážke s Robertom Bortuzzom a do šatne mu museli pomáhať členovia realizačného tímu.

Situáciu už bude posudzovať vedenie súťaže, keďže Jágr bol v čase zrážky bez puku. „Jednoducho hrám tvrdo,“ uviedol Bortuzzo. Devils prišli v prvej tretine stretnutia aj o Patrika Eliáša a Stephena Giontu. Brankár Penguins Marc-Andre Fleury vychytal piaty shutout v sezóne, čím vyrovnal osobné maximum z ročníka 2006/2007.

Prvý hetrik kariéry dosiahol nováčik Josh Jooris

Prvý hetrik kariéry dosiahol nováčik Josh Jooris a pomohol Calgary k výhre nad Arizonou 5:2. „Človek sníva o tom, že raz si zahrá v NHL či dá v nej gól. Hetrik je už bonus,“ uviedol 24-ročný Kanaďan. Calgary vyhralo sedem z ostatných deviatich zápasov.

Brankár Flames Karri Rämö inkasoval prvýkrát po 142:59 min a len 22 minút ho delilo od klubového rekordu Mika Vernona z roku 1992. Hráči Buffala Sabres po zbabranom úvode vyhrali šesť z posledných siedmich duelov a tretí v rade, keď si trocha nečakane poradili s Tampou Bay 2:1 po samostatných nájazdoch. Po zranení kolena sa Josh Gorges v drese víťazov tešil aj zo stej asistencie kariéry. Andrej Meszároš nehral pre zranenie.

Philadelphia prehrala piaty duel v sérii a na klziskách súperov dokonca ôsmy, keď nestačila na San Jose (1:2). Domáci o výhre rozhodli zásluhou Matta Nieta necelých 12 sekúnd pred koncom duelu. Brankár Jonathan Quick vychytal tretie čisté konto sezóny a 34. kariéry pri výhre 2:0 nad Bostonom. Bruins prehrali počas tripu v Kalifornii aj druhý zápas. Na duel nenastúpili pre zranenia domáci Marián Gáborík a ani hosťujúci Zdeno Chára.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Carolina – Nashville 2:1

(1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 19. Skinner (Nestrašil, Liles), 41. V. Rask (Skinner) – 56. Ribeiro (Josi)

New York Islanders – Ottawa 3:2 po predĺžení

(0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 39. B. Nelson (Okposo), 42. Strome (Hickey, Strait), 64. Hickey (Donovan, B. Nelson) – 11. Hoffman (Zibanejad, Chiasson), 52. MacArthur (Stone, Turris)

Jaroslav Halák (NYI) odchytal celý zápas, kryl 16 striel, úspešnosť 88,9 %

Pittsburgh – New Jersey 1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 43. Malkin (Comeau, Megna)

Washington – Vancouver 3:4

(0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 23. Carlson (Nicklas Bäckström), 35. Carlson (Chimera, J. Ward), 45. Laich (Fehr, Carlson) – 18. Dorsett (Horvat, Hansen), 31. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata), 33. Vrbata (Edler, D. Sedin), 50. D. Sedin (H. Sedin)

Buffalo – Tampa Bay 2:1 po sam. nájazdoch

(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 57. Girgensons (T. Myers, Gorges), rozhodujúci sam. nájazd Hodgson – 50. Palát (T. Johnson, Kučerov)

Detroit – Florida 3:4

(1:1, 0:1, 2:2) – Tomáš Tatar (DET) 1+0

Góly: 7. TATAR (Daciuk, Weiss), 50. Daciuk, 60. Nyquist (Franzén, Zetterberg) – 16. Hayes (Trocheck, Kulikov), 33. Bergenheim (J. Jokinen, Boyes), 41. Trocheck (Hayes), 48. Ekblad (Huberdeau, Trocheck)

Tomáš Tatar 16:32 min, 1+0, 3 strely, -1 bod, Tomáš Jurčo (obaja DET) 16:18 min, 0+0, 2 strely

Toronto – Dallas 5:3

(2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 1. Bozak (Phaneuf), 16. Kadri (Santorelli, Franson), 21. Kessel (Phaneuf, Kadri), 30. Lupul (Franson, Santorelli), 46. Lupul (Kadri, Santorelli) – 26. Spezza (E. Cole, Oleksiak), 43. Garbutt (Goligoski, Klingberg), 56. Hemský (Horcoff, Goligoski)

Richard Pánik (TOR) 5:39 min, 2 strely, 2 tr. min.

Calgary – Arizona 5:2

(2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 2. D. Jones (Glencross, Giordano), 19. Jooris (Russell, Wideman), 28. Jooris (Gaudreau, Hudler), 49. Monahan (Wideman, Glencross), 60. Jooris (Gaudreau, Hudler) – 9. Ekman-Larsson (Erat, McMillan), 23. Gagner (Hanzal, Yandle)

San Jose – Philadelphia 2:1

(0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 38. Vlasic (Wingels, Couture), 60. Nieto (Marleau) – 6. Couturier (Laughton, MacDonald)

Los Angeles – Boston 2:0

(1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Pearson (Kopitar, McNabb), 60. Toffoli (Kopitar)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaromír JágrJaroslav HalákJevgenij MalkinJonathan QuickĽubomír VišňovskýMarián GáboríkRichard PánikTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš TatarZdeno Chára