Marek Hamšik, Edinson Cavani
Zľava: Futbalisti SSC Neapol Edinson Cavani a Marek Hamšík sa radujú z gólu v sieti Atalanty Bergamo počas nedeľňajšieho zápasu Serie A. Foto: SITA/AP

RÍM 17. marca (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom zápase 29. kola Serie A zvíťazili futbalisti SSC Neapol nad Atalantou Bergamo 3:2.

Dva góly „partenopei“ strelil Edinson Cavani, ktorý je s 20 presnými zásahmi najlepším strelcom súťaže. Celý zápas odohral aj slovenský futbalista Marek Hamšík. Neapolčania sú v tabuľke na druhom mieste, na vedúci Juventus strácajú deväť bodov.

V nedeľu sa z víťazstva tešili aj hráči AC Miláno. Hrdinom „rossoneri“ bol v súboji s Palermom búrlivák Mario Balotelli, ktorý najprv v 9. minúte otvoril skóre a v druhom polčase premenil aj pokutový kop.

Zo Slovákov sa v nedeľu na trávniku predstavil okrem Hamšíka aj Juraj Kucka, Jeho Janov však vo vyrovnanom zápase prehral vo Fiorentine 2:3.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 29. kola Serie A:

AC Miláno – Palermo 2:0 (1:0)

Góly: 9. a 66. Balotelli (prvý z pok. kopu)

Fiorentina – FC Janov 3:2 (1:0)

Góly: 33. Aquilani, 62. Cuadrado, 77. Cassani (vlastný) – 58. D. Portanova, 69. L. Antonelli, ČK: 75. Bertolacci (FC Janov) po druhej ŽK

Juraj Kucka (FC Janov) odohral celé stretnutie.

Neapol – Atalanta Bergamo 3:2 (1:1)

Góly: 4. a 65. Cavani (prvý z pok. kopu), 81. Pandev – 31. P. Cannavaro (vlastný), 73. Denis

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

Pescara – Chievo 0:2 (0:0)

Góly: 88. Stoian, 90.+ Thereau

Vladimír Weiss ml. za domácich nehral pre zranenie.

Siena – Cagliari 0:0

AS Rím – Parma 2:0 (1:0)

Góly: 7. Lamela, 70. Totti

FC Turín – Lazio Rím 1:0 (0:0)

Gól: 82. Jonathas, ČK: 16. Ciani (Lazio)

Zápas Sampdoria Janov – Inter Miláno odložili pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

1. Juventus Turín 29 20 5 4 57:18 65

2. Neapol 29 16 8 5 50:26 56

3. AC Miláno 29 16 6 7 52:32 54

4. Fiorentina 29 15 6 8 53:35 51

5. AS Rím 29 14 5 10 60:49 47

6. Inter Miláno 28 14 5 9 44:37 47

7. Lazio Rím 29 14 5 10 37:35 47

8. Catania 29 13 6 10 39:36 45