Marek Hamšík
Marek Hamšík v drese SSC Neapol. Foto: archívne, Cesare Abbate/ANSA via AP.

NEAPOL 19. februára (WebNoviny.sk) – Na tesné víťazstvo Juventusu v turínskom derby (1:0 nad FC Turín) v 25. kole najvyššej talianskej futbalovej súťaže zareagoval SSC Neapol rovnakým výsledkom, keď doma zdolal SPAL Ferrara (1:0).

„Správnym spôsobom sme zareagovali na nepríjemnú štvrtkovú domácu prehru v Európskej lige. Od prvej minúty sme boli aktívni, rýchlo sme sa ujali vedenia. Aj po góle sme mali prevahu, utvárali sme si šance. Akurát škoda, že sme nepridali ešte jeden gól,“ povedal slovenský reprezentant a kapitán SSC Neapol Marek Hamšík pre svoj oficiálny web.

Hamšík v prvom polčase raz prestrelil bránku a pred prestávkou jeho pokus z hranice šestnástky brankár hostí vyrazil.

Po hodine hry založil akciu práve slovenský futbalista a po centri Allana hlavičkoval presne do bránky. Hamšík i celý štadión sa však tešili márne.

Rozhodca na základe videozáznamu pre „centimetrový“ ofsajd gól Hamšíkovi neuznal. „Je super, že sme vyhrali ďalší duel. Sme prví, no pozeráme sa iba na najbližší zápas. A ten bude vo štvrtok v Lipsku,“ dodal 30-ročný banskobystrický rodák.

SSC Neapol v prvých 25-ich kolách Serie A získal 66 bodov, čo je nový klubový rekord po 25 dueloch sezóny. V tomto ročníku to zatiaľ vychádza na 2,64 bodu na zápas.

Deviate víťazstvo za sebou je taktiež nový klubový rekord. V porovnaní piatich veľkých európskych (Anglicko, Španielsko, Nemecko, Taliansko, Francúzsko) líg je v tomto smere druhý za Manchesterom City. V tabuľke Serie A má Hamšíkov tím jednobodový náskok pred Juventusom Turín.