Handzus
Hokejisti Chicaga. Foto: SITA/AP

CHICAGO 3. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga vedú vo finále Západnej konferencie zámorskej NHL nad obhajcami prvenstva Los Angeles Kings 2:0 na zápasy.

Blackhawks na výbornú zvládli nedeľňajšie druhé domáce vystúpenie, nad „kráľmi“ viedli v jeho polovici až štvorgólovým rozdielom a bezpečne dokráčali k víťazstvu 4:2.

Andrew Shaw „načal“ posledných držiteľov Stanleyho pohára gólom už v druhej minúte.

Úspech „jastrabov“ opäť nesie aj slovenský rukopis: Marián Hossa v závere prvej tretiny elegantnou zadovkou priťukol puk Brentovi Seabrookovi a kanadský obranca bombou zvýšil na priebežných 2:0. Ostrieľaný center Michal Handzuš si potom v 30. minúte počkal na správny moment a strelou zápästím vyhnal z bránky Jonathana Quicka, ktorý inkasoval štvrtýkrát.

V prvej tretine sme mali herne navrch, ale neodzrkadlilo sa to na skóre. Nenašli sme správnu cestu. Blackhawks odviedli svoju prácu, teraz je v domácom prostredí rad na nás. Musíme nájsť spôsob, ako na súpera. Zvládol obe svoje domáce vystúpenia a chceme sa mu vyrovnať,“ komentoval 27-ročný gólman, ktorý predtým naposledy v apríli 2010 nedochytal duel play-off pre priveľa gólov v jeho sieti.

Snažíme sa všetci neustále strieľať, utvárať si šance na skórovanie a narušiť jeho sebaistotu,“ poznamenal kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Tretí diel série je na programe v utorok v Los Angeles. „Dobre vieme, ako výborne vedia hrať na vlastnom ľade. Finále sa práve teraz rozbieha,“ podotkol chicagský krídelník Patrick Sharp.

Obrazom: Druhý zápas série finále západnej konferencie

Chicago - Los Angeles
Fanúšikovia Chicaga pred zápasom finále západnej konferencie proti Los Angeles. Foto: SITA/AP

Dustin Brown z Los Angeles Kings (vpravo) v súboji s Duncanom Keithom z Chicaga počas zápasu finále západnej konferencie. Foto: SITA/AP
Center Chicaga Andrew Shaw sa teší z gólu počas finále západnej konferencie proti Los Angeles Kings. Foto: SITA/AP
Andrew Shaw z Chicaga (vľavo) v súboji s Dwightom Kingom z Los Angeles počas finále západnej konferencie. Foto: SITA/AP

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Finále – druhý zápas:

Chicago – Los Angeles 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) – stav série 2:0

Góly: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. HANDZUŠ (Sharp, P. Kane) – 39. J. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)