Joe Hart
Brankár FC Turín Joe Hart. Foto: SITA/AP

RÍM 11. septembra (WebNoviny.sk) – Brankár anglickej futbalovej reprezentácie a kmeňový hráč Manchestru City Joe Hart nebude v dobrom spomínať na svoj debut v drese talianskeho FC Turín, jeho mužstvo podľahlo 1:2 na pôde Atalanty Bergamo v nedeľňajšom stretnutí 3. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A.

Turínčania viedli v Bergame od 54. min zásluhou Falquého, už o dve minúty však Hart ponúkol vyrovnávajúci gól Masiellovi: zle zareagoval po rohovom kope a loptu posunul na zadnú žrď k tomuto talianskemu zadákovi. Desať minút pred koncom rozhodol o víťazstve Atalanty Kessié, ktorý bez problémov premenil pokutový kop.

Dvadsaťdeväťročný Hart sa v nedeľu stal prvým anglickým gólmanom, ktorý nastúpil v Serie A od jej vzniku v roku 1929. V FC Turín je na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny.

Neuspela ani Sampdoria Janov so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom, na pôde AS Rím podľahla 2:3. Víťazný gól strelil v nadstavenom čase druhého dejstva Francesco Totti, ktorý premenil pokutový kop. Proti pravidlám sa previnil práve Škriniar, ktorý nastúpil v 81. min a po svojom nedovolenom zákroku v pokutovom území dostal ŽK.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
Bologna – Cagliari 2:1 (1:0)

Góly: 23. Verdi, 74. Di Francesco – 83. B. Alves, ČK: 54. Storari (Cagliari)

AC Miláno – Udinese 0:1 (0:0)

Gól: 88. Perica

Juraj Kucka (AC Miláno) nefiguruje v zápise o stretnutí pre disciplinárny trest.

Atalanta Bergamo – FC Turín 2:1 (0:0)

Góly: 56. Masiello, 82. Kessié (z pok. kopu) – 54. Falqué

Chievo Verona – Lazio Rím 1:1 (0:0)

Góly: 52. Gamberini – 55. S. De Vrij

AS Rím – Sampdoria Janov 3:2 (1:2)

Góly: 8. Salah, 61. Džeko, 90.+ F. Totti (z pok. kopu) – 18. Muriel, 41. Quagliarella

Milan Škriniar (Sampdoria) hral od 81. min a v nadstavenom čase dostal ŽK.

Pescara – Inter Miláno 1:2 (0:0)

Góly: 63. Bahebeck – 77. a 90.+ Icardi

Norbert Gyömbér (Pescara) odohral celý zápas a v 20. min dostal ŽK.

Stretnutie FC Janov – Fiorentina so začiatkom o 15.00 h po polhodine hry odložili na neurčito pre nespôsobilý stav ihriska.

1. Juventus 3 3 0 0 6:2 9

2. Neapol 3 2 1 0 9:4 7

. AS Rím 3 2 1 0 9:4 7

4. FC Janov 2 2 0 0 6:2 6

5. Sampdoria 3 2 0 1 5:4 6

6. Udinese 3 2 0 1 3:4 6

7. Bologna 3 2 0 1 4:6 6

8. Pescara 3 1 1 1 6:4 4