Marián Hossa
Marián Hossa po piatkovej prehre jeho tímu s Coloradom Avalanche. Foto: SITA/AP

NEW YORK 9. marca (WEBNOVINY) – Rekordná séria hokejistov Chicaga sa v piatok skončila na čísle 24 a Blackhawks prvýkrát v sezóne prehrali v riadnom hracom čase.

V 25. zápase ročníka nestačili po 60 minútach hry na Colorado, ktorému podľahli 2:6.

Pre Blackhawks to bol štvrtý neúspech v sezóne, ale prvýkrát aj bez bodového zisku. Žiadny iný tím v histórii nemal podobnú sériu od začiatku súťaže.

Chicago naposledy v riadnom hracom čase v zápase základnej časti prehralo takmer pred rokom, 25. marca 2012 nestačilo na Nashville (1:6).

Na ľade súpera nebodovalo prvýkrát od 6. marca 2012, keď nestačilo na St. Louis (1:5). Aj s minulosezónnou základnou časťou bodovali Blackhawks v 30 stretnutiach v rade, čo je druhá najdlhšia séria v histórii NHL. Dlhšiu šnúru ťahali len hokejisti Philadelphie, ktorí v priebehu ročníku 1979/80 vyhrali 25-krát a 10-krát remizovali.

Hviezdou bol Matt Duchene

Colorado Avalanche

Chicago zakoplo na pôde mužstva, ktoré bolo pred piatkom na chvoste Západnej konferencie. Do jeho zostavy sa vrátil Marián Hossa, ktorý vynechal predchádzajúci súboj.

Počas 17 minút na ľade dosiahol asistenciu na gól Jonathana Toewsa a pripísal si aj dva strelecké pokusy.

„Po zápase som povedal hráčom, že môžu byť pyšní na sériu, ktorú doteraz ťahali. Dnes je všetkému koniec. Počas série sme nachádzali spôsoby, ako dotiahnuť zápas do víťazného konca. Každý v tíme prispel k tomu, že sa nám podarilo niečo, čo ešte nikto pred nami nedokázal. Teraz nás čakajú ďalšie výzvy,“ povedal tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Brankár Corey Crawford doplnil: „Môžeme teraz v pokoji rozmýšľať nad ďalšími zápasmi a neuvažovať o našej šnúre.“

Na výhre Colorada má veľkú zásluhu predovšetkým Matt Duchene, ktorý strelil gól a na ďalšie tri prihral. Avalanche, ktorí z predchádzajúcich siedmich duelov vyhrali jediný, rozhodli o úspechu v druhej tretine, v ktorej dali štyri góly. „Je to niečo špeciálne. Majú za sebou skvelú sériu a dokázali sme ich zastaviť až my. Prežívame príjemné pocity,“ tvrdil Duchene po zápase, v ktorom dosiahol osobné bodové maximum.

Bodoval aj Kopecký

Asistenciu si pripísal aj Tomáš Kopecký z Floridy, ktorý našiel v zápase s Winnipegom presne Shawna Matthias. Panthers prehrávali 0:2, dokázali si však vynútiť predĺženie, ktoré však pre Jets rozhodol Dustin Byfuglien.

Winnipeg dosiahol piatu výhru z posledných siedmich zápasov. Kopecký ohrozil počas 18 minút na ľade Ondřeja Pavelca dvakrát. „Vlani sa nám nestávalo, aby sme vyhrali dvakrát vonku. Teraz sa nám to podarilo a máme veľkú radosť,“ hovoril Pavelec.

New York Rangers ukončili štvorzápasovú sériu víťazstiev, keď prehrali s Ottawou 2:3. Senators dosiahli prvý úspech po štyroch prehrách. Marián Gáborík z Rangers počas 20 minút na ľade nebodoval, mal jeden mínusový bod a 2 strely.

Dvaja brankári sa v piatok tešili z čistého konta. Pekka Rinne prispel 24 zákrokmi k triumfu Nashville nad Edmontonom 6:0 a dosiahol štvrtú nulu v sezóne, čo je tohtoročné ligové maximum. Pre Oilers to bola piata prehra v sérii a druhá bez streleného gólu.

Viktor Fasth z Anaheimu si zasa pri druhom čistom konte kariéry poradil s 29 strelami hráčov Calgary. Ducks zdolali Flames 4:0, ich kapitán Ryan Getzlaf oslávil podpis novej zmluvy 500. bodom v kariére a začal aj šiestu stovku, keďže strelil gól a pridal asistenciu.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers – Ottawa 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Rick Nash (Del Zotto, Stralman), 18. B. Richards (Hagelin) – 7. Z. Smith (Gončar, Alfredsson), 11. Wiercioch (Gončar, M. Michálek), 56. Silfverberg (Gryba, C. Phillips)

Florida – Winnipeg 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 20. Huberdeau (Shore, Mueller), 46. Matthias (T. KOPECKÝ, Skille) – 3. Ladd (B. Little), 18. Wheeler (Ladd), 65. Byfuglien (Clitsome, Antropov)

Nashville – Edmonton 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 7. Hörnqvist (C. Wilson, M. Fisher), 19. Legwand (C. Wilson), 21. Clune (Gaustad, S. Kosticyn), 39. Boychuk (S. Weber, Erat), 45. C. Wilson (M. Fisher, S. Weber), 57. C. Wilson (S. Weber, C. Smith)

Colorado – Chicago 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Góly: 17. P. Šťastný (Duchene, Parenteau), 25. Duchene (E. Johnson), 25. J. Mitchell (O´Reilly, Palushaj), 31. O´Reilly (Duchene, P. Šťastný), 34. McGinn (Duchene, Parenteau), 56. Parenteau (P. Šťastný, Hunwick) – 6. J. Toews (MARIÁN HOSSA, Saad), 49. Bickell (Kruger, Frolík)

Anaheim – Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Winnik (Cogliano, S. Koivu), 34. B. Ryan (Perry, R. Getzlaf), 36. Souray (Staubitz, Etem), 57. Getzlaf (B. Ryan, Sbisa)

Viac k osobe Corey CrawfordJoel QuennevilleMarián GáboríkMarián HossaPekka RinneRick NashRyan GetzlafTomáš KopeckýViktor Fasth