Marián Hossa
Marián Hossa Foto: SITA/AP

NEW YORK 16. apríla (WEBNOVINY) – Slovenskí útočníci Marián Hossa a Michal Handzuš sa podpísali dovedna štyrmi bodmi pod pondelkové víťazstvo Chicaga na domácom ľade nad Dallasom 5:2.

Tridsaťštyriročný Hossa dosiahol jeden gól a dve asistencie a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Rodák zo Starej Ľubovne odohral takmer 20 minút a na brankára súpera vyslal štyri strely.

O dva roky starší Handzuš asistoval pri jednom góle Blackhawks, na ľade strávil skoro 11 minút.

Pre Chicago to bolo šieste víťazstvo v sérii a ešte viac sa priblížilo k zisku Prezidentskej trofeje, pred Pittsburghom má šesťbodový náskok.

Dallas prehral prvý duel po piatich výhrach. „Vždy chceme uspieť v zápase, niet nad príjemné pocity z víťazstva. Hráme a bojujeme jeden za druhého, do každého striedania dávame všetko. Keď dobre bránime, šance na druhej strane prídu,“ povedal útočník Blackhawks Andrew Shaw. Chicago bodovalo v posledných deviatich zápasoch, z ktorých osem vyhralo.

„Predátori“ si play-off nezahrajú

Nashville prišiel domácou prehrou s Vancouverom 2:5 o teoretickú šancu postúpiť do play-off. Predátori neuspeli už v siedmom stretnutí v rade a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 13. miesto. V drese Canucks strelil dva góly center Ryan Kesler.

Gólovú prestrelku videli diváci v Montreale, miestni Canadiens však prehrali s Philadelphiou vysoko 3:7. Najviac žiaril ľavý krídelník Flyers Scott Hartnell, ktorý dosiahol hetrik. Montreal si zabezpečil miestenku do play-off 11. apríla a odvtedy utrpel dve prehry.

V bránke Canadiens sa v pondelok v tretej tretine predstavil aj Slovák Peter Budaj, zo štyroch striel pustil za svoj chrbát jednu. Budaj striedal jednotku Careyho Pricea v dvoch ostatných zápasoch. Hviezdou večera bol Hartnell, ktorý dosiahol siedmy hetrik v kariére v NHL.

V predchádzajúcich ôsmich stretnutiach pritom nebodoval. „Naše nasadenie, koncentrácia a pracovná morálka išli od chvíle, keď sme si zaistili play-off, poriadne dolu. A podľa toho vyzerajú aj výsledky,“ hneval sa tréner Canadiens Michel Therrien. Philadelphia napriek výhre zaostáva za play-off o sedem bodov.

Gáborík s jedným plusovým bodom

Hokejisti Columbusu vyhrali štvrtý zápas v rade, v pondelok zvíťazili na ľade najslabšieho tímu NHL Colorada 4:3 po predĺžení.

Víťazný gól „modrokabátnikov“ vsietil v piatej minúte predĺženia center Nick Foligno. V drese Columbusu odohral takmer 18 minút aj slovenský útočník Marián Gáborík, na brankára tímu z Denveru vyslal tri strely, pripísal si aj jeden plusový bod a štyri trestné minúty.

Columbus sa bodovo dotiahol na ôsmy tím Západnej konferencie Detroit, o dva body zaostáva Dallas a o ďalšie dva Phoenix.

„Tento tím sa nikdy nevzdáva. Vždy dokážeme v správnom čase streliť dôležitý gól. Snáď sa nám aj vďaka tomu podarí postúpiť do play-off. Musíme hrať ešte o niečo lepšie,“ povedal Foligno, ktorý v 65. min rozhodol o osude zápasu.

„Diablom“ sa nedarí

Minnesota po troch prehrách za sebou vyhrala na ľade predposledného tímu Západnej konferencie Calgary 4:3 a je v tabuľke šiesta.

Nedarí sa New Jersey, ktoré prehralo s Torontom 0:2 a pripísalo si desiaty neúspech v rade, čím vyrovnalo negatívny klubový rekord z ročníka 1983/84.

V posledných dvoch stretnutiach s Ottawou a Torontom prestrieľali Devils súperov 65:24, ale nedali ani jeden gól. Brankár James Reimer kryl pri treťom shutoute sezóny a deviatom kariéry v NHL 31 striel.

„Je to frustrujúci pocit. V rozhodujúcich chvíľach trafíme žŕdku. Stále musíme hrať rovnako. Po desiatich prehrách to možno znie ironicky, ale je to tak. Z tých desiatich zápasov sme boli v deviatich lepším tímom,“ povedal „diabol“ Patrik Eliáš.

Sumáre pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto – New Jersey 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 54. Kessel (Phaneuf, Franson), 60. Mcclement (Fraser, Reimer)

Montreal – Philadelphia 3:7(1:2, 2:4, 0:1)

Góly: 20. Pacioretty (Plekanec, Subban), 21. Gallagher (Pacioretty, Subban), 30. Galchenyuk (Drewiske, Eller) – 3. Simmonds (Couturier, Schenn), 6. Gustafsson, 22. Voráček (Giroux, Gagne), 28. Hartnell (Giroux, Timonen), 31. Giroux (Voráček, Timonen), 40. Hartnell (Voráček, Simmonds), 53. Hartnell (Schenn, Briere)

Peter Budaj (Montreal) odchytal tretiu tretinu a inkasoval jeden gól

Chicago – Dallas 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 13. Toews (MARIÁN HOSSA, Saad), 33. Stalberg (HANDZUŠ, Shaw), 45. Shaw (Kane), 48. Hjalmarsson (MARIÁN HOSSA, Toews), 60. MARIÁN HOSSA (Seabrook) – 35. Benn (Whitney), 44. Benn (Whitney, Goligoski)

Nashville – Vancouver 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 22. Spaling (S. Kosticyn, Bang), 32. Butler (Bartley) – 2. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 5. D. Roy (Hamhuis, Hansen), 38. Garrison (Raymond, Bieksa), 41. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 56. Kesler (D. Roy, Hansen)

Calgary – Minnesota 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)

Góly: 44. Hudler (Horák, Červenka), 52. Hanowski (Bäcklund, Glencross), 60. Baertschi (Cammalleri, Giordano) – 3. M. Koivu (Parise, Gilbert), 32. Pominville (Suter), 44. Bouchard (Setoguchi), 46. Pominville (Cullen, Brodin)

Colorado – Columbus 3:4 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)

Góly: 31. Mcleod (Landeskog, O’reilly), 46. Mcleod (Barrie, O’reilly), 58. Mcginn (S. Elliott, P. Stastny) – 33. Letestu (Prospal), 43. Comeau (Mackenzie, Boll), 59. Umberger (Johansen, Foligno), 65. Foligno (Ťutin)

Phoenix – San Jose 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 29. Couture (Demers, P. Marleau), 31. Wingels, 37. Pavelski (Torres, Wingels), 59. Couture (Irwin, Boyle)

Viac k osobe Marián GáboríkMarián HossaMichal HandzušPatrik EliášPeter BudajRyan Kesler