Marián Hossa
Marián Hossa (81) sa spoločne so spoluhráčmi Jonathanom Toewsom (19) a Niklasom Hjalmarssonom teší z gólu, ktorý strelil v oslabení počas nedeľňajšieho zápasu NHL. Foto: SITA/AP

ST. LOUIS 14. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Hossa prispel gólom v nedeľňajšom zápase NHL k víťazstvu Chicaga 2:0 na ľade St. Louis Blues. Tridsaťštyriročný kanonier skóroval v oslabení a pomohol svojmu tímu k piatemu triumfu v rade.

Trenčiansky odchovanec strelil pätnásty gól sezóny, počas 21 minút na ľade ohrozil Briana Elliotta troma pokusmi. Hossa sa presadil tvrdou strelou v 47. min po tom, čo Jonathan Toews vyhral vhadzovanie v útočnom pásme. „Povedal mi, kam sa mám postaviť. Je na vhadzovaniach dobrý a bolo už iba na mne, aby som sa pokúsil vystreliť. Netrafil som puk ideálne, ale skončil v bránke,“ uviedol Marián Hossa.

Michal Handzuš odohral necelých jedenásť minút. Brankár Blackhawks Corey Crawford zneškodnil všetkých 30 striel „bluesmanov“ a vychytal tretiu nulu v sezóne. V úvode druhej tretiny otvoril skóre Bryan Bickell, čím prerušil 214 minút dlhú sériu brankára St. Louis Briana Elliotta bez inkasovaného gólu.

Chicago sa priblížilo k zisku Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti, pred Pittsburghom má štvorbodový náskok a zápas k dobru. „Dnes to bol pre nás test pred play-off. Súper hral fyzicky náročný hokej, snažil sa nás rozhodiť. Dokázali sme dodržiavať stanovenú taktiku a počkali si na svoje šance,“ povedal Crawford.

Hokejisti Buffala zdolali hráčov Tampy Bay Lightning 3:1 a zaznamenali druhé víťazstvo v rade. Tyler Ennis pri ňom skóroval jedenástykrát v sezóne.

Sabres chýbajú štyri body na ôsmu priečku vo Východnej konferencii, ktorá zaručuje účasť v play-off. V bránke Tampy sa prvýkrát od 2. apríla objavil Mathieu Garon.

Kanadský brankár kryl pri prehre so Sabres 19 streleckých pokusov súpera. Z výhry sa tešil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý nazbieral dva plusové body. Útočník Richard Pánik dosiahol dve mínusky a dve strely.

Detroit Red Wings zvíťazili na ľade Nashvillu hladko 3:0. „Predátori“ prehrali v šiestom zápase za sebou, „červené krídla“ zasa prerušili nepriaznivú sériu troch duelov bez víťazstva.

Na dvoch góloch Detroitu sa podieľali Henrik Zetterberg s Pavlom Daciukom. Red Wings sa vrátili na ôsmu priečku v Západnej konferencii o dva body pred Dallas a Columbus.

Brankár Jimmy Howard vychytal tretí shutout sezóny a zneškodnil aj trestné strieľanie Jakuba Kindla. „Bojujeme o play-off, ráno sme boli na priečkach mimo vyraďovacej časti, teraz sme zasa na nich. Je to veľký boj, každý sa snaží plávať v tomto bahne,“ povedal tréner Red Wings Mike Babcock.

Výsledok nedeľňajších duelov zámorskej hokejovej NHL:

St. Louis – Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 25. Bickell (Stalberg), 47. MARIÁN HOSSA (Toews)

Buffalo – Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 5. Ennis (Vanek, Ehrhoff), 28. Hecht (Gerbe), 33. Porter (Flynn, Ott) – 34. Pouliot (Brewer, Lecavalier)

Nashville – Detroit 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 27. Zetterberg (De Keyser, Daciuk), 58. Franzén (Filppula, Clerary), 59. Abdelkader (Zetterberg, Daciuk)

Viac k osobe Andrej SekeraCorey CrawfordHenrik ZetterbergJonathan toewsMarián HossaMichal HandzušMike BabcockRichard Pánik