Video: Hudáček vychytal shutout a predviedol svoju #HudaShow

Július Hudáček
Začiatok Hudáčkovej šou po zápase proti Djurgaardenu. Foto: facebook.com/orebrohockey

ŠTOKHOLM 18. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Július Hudáček bol hlavnou postavou štvrtkového súboja 18. kola SHL, ktorý sa skončil triumfom Örebra nad Djurgaardenom 3:0. Tretí shutout sezóny v podaní 28-ročného Harichovčana sa zrodil po skvelom výkone a 37 strelách z hokejok súperových hráčov.

Po zápase svoj výkon slovenský reprezentant ako tradične oslávil s divákmi. Tentoraz mala populárna „Hudashow“ v jeho podaní dve časti. V tej prvej si tradične sadol na bránku a osvedčenými gestami a s hokejkou v ruke vyvolával skandovanie vyše 5200 divákov na tribúnach Behm Areny. Medzitým nastúpilo na ľadovú plochu šesť jeho spoluhráčov, ktorí sa zoradili na červenej čiare a Hudáček si s nimi pripravil humorné bowlingové číslo. Rozbehol sa po ľade a svojou prilbou ich za potlesku tribún pozrážal ako kuželky. Video so „psími kusmi“ slovenského brankára priniesol oficiálny klubový web orebrohockey.se.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zatiaľ čo hostia nenašli spôsob, ako prekonať J. Hudáčka, domáci strelci potrebovali na tri góly iba 14 pokusov. „Ľadovochladný Hudáček a hyperefektívne Örebro,“ hlásil titulok na webe najvyššej švédskej súťaže shl.se. „Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach okrem jednej – chýbala nám efektivita v zakončení. Mali sme sa viac zamerať na prekonanie Hudáčka,“ skonštatoval tréner Djurgaardenu Robert Olsson. „Bojovali sme, blokovali strely a to bolo presne to, čo nám predtým chýbalo. Konečne sme predvádzali našu jednoduchú hru,“ cituje portál SHL útočníka Örebra Kalleho Olssona, autora gólu a asistencie.

Hráčom Örebra patrí v tabuľke SHL 11. priečka, keď majú na konte 8 víťazstiev, z toho 6 za 3 body. Hudáčkovi patrí s priemerom 2,27 inkasovaného gólu na zápas 10. priečka v poradí brankárov. V počte víťazných zápasov (7) je štvrtý a čo sa týka vychytaných shutoutov, je s troma nulami na čele brankárskeho hodnotenia SHL spoločne s Oscarom Alsenfeltom z Malmö. Mladší z Hudáčkovcov Libor je v tabuľke produktivity na druhej priečke so súčtom 9 gólov a 10 asistencií. Vedie 22-bodový Američan Broc Little z Linköpingu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július Hudáček