Ovečkin

NEW YORK 21. decembra (WEBNOVINY) – O jednu asistenciu si bodové konto obohatili hokejoví reprezentanti Andrej Sekera a Michal Handzuš v piatkových stretnutiach zámorskej NHL.

Ani prihrávka slovenského obrancu však nepomohla Caroline k úspechu, Hurricanes podľahli na vlastnom klzisku Washingtonu 2:4.

Najrýchlejší počin

V drese hostí sa štvorstým gólom v základnej časti zaskvel ruský krídelník Alexander Ovečkin, ktorý pečatil skóre do prázdnej bránky. Dvadsaťosemročný Moskovčan potreboval na dosiahnutie jubilea iba 634 duelov, čo je šiesty najrýchlejší počin v dejinách ligy.

Na všetkých štyroch piatkových presných zásahoch Capitals sa podieľal dvorný nahrávač Nicklas Bäckström. „Štyristo gólov je veľký míľnik. Samozrejme, že o tom premýšľate, keď sa to blíži. Hovoríte o tom s chalanmi, priateľmi, spoluhráčmi,“ poznamenal Ovečkin. „Za mojich čias som poznal iba jediného hráča ako on, teda čo sa týka schopnosti strieľať odvšadiaľ a vedieť skórovať – bol to Brett Hull. Ale Ovečkin tomu ešte dodáva ďalší rozmer svojimi fyzickými parametrami,“ povedal tréner Adam Oates.

Priveľa rešpektu

Handzuš

Center Chicaga Handzuš sa asistenciou v 8. min podieľal na otváracom góle Blackhawks, ktorí viedli nad Vancouverom neskôr aj 2:0. Canucks však dotiahli duel až do samostatných nájazdov, kde boli úspešnejší. Na hosťujúcom švédskom brankárovi Eddiem Läckovi stroskotali v penaltovom rozstrele Marián Hossa a v závere aj spomenutý Handzuš.

„Rešpekt by nemal chýbať, Chicago je veľmi dobrý klub, ale v prvej tretine sme ho súperovi preukazovali priveľa. Najprv sme si len ‚namočili‘ prsty do vody a v druhej tretine sme začali preberať iniciatívu,“ uviedol tréner hostí John Tortorella.

Nestarnúci český krídelník Jaromír Jágr bodoval už v šiestom zápase za sebou, jeho asistencia v piatkovom dueli proti Anaheimu priniesla New Jersey päť minút pred koncom riadneho hracieho času aspoň vyrovnanie. V predĺžení uspeli hostia. Štyridsaťjedenročný Jágr má na konte už 30 bodov (12+18). V drese Ducks sa dvoma prihrávkami prezentoval najstarší hráč v NHL Teemu Selänne, 43-ročný fínsky krídelník dosiahol svoj desiaty a jedenásty bod v ročníku (aktuálne 4+7).

Sumáre:

Carolina – Washington 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 18. J. Staal (Siomin, Faulk), 32. Riley Nash (SEKERA, Gerbe) – 21. Marcus Johansson (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 29. Carlsson (Nicklas Bäckström, Brouwer), 36. Brouwer (Mike Green, Nicklas Bäckström), 60. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Erat)

New Jersey – Anaheim 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 25. Ryder (Henrique), 55. A. Greene (Jágr, Zajac) – 35. Fowler (Lovejoy, Selänne), 51. M. Perreault (Palmieri, Selänne), 63. Palmieri (M. Perreault, Fowler)

New York Rangers – New York Islanders 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Góly: 18. Pouliot (Kreider, Brassard), 23. Dorsett (Moore, Straalman), 28. Stepan (Rick Nash, Zuccarello) – 15. Clutterbuck, 18. Grabner, 32. Bailey (Strome), 42. Vanek (Okposo, MacDonald), 60. Grabner (Nielsen, Hamonic)

Chicago – Vancouver 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Versteeg (P. Kane, HANDZUŠ), 25. P. Kane (Rozsíval, Oduya) – 29. Kassian (Garrison), 51. D. Sedin (Bieksa, H. Sedin), rozhodujúci sam. nájazd Kesler

Winnipeg – Florida 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Góly: 12. Trouba (Scheifele, E. Kane), 16. Enström (O. Jokinen, Byfuglien), 16. Wheeler (Bogosian, Trouba), 22. E. Kane (Michael Frolík, Scheifele), 58. Michael Frolík (Ladd, Byfuglien) – 8. Matthias, 26. Bjugstad

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej SekeraBrett HullJaromír JágrJohn TortorellaMarián HossaMichal HandzušNicklas BäckströmTeemu Selänne