Zlatan Ibrahimovič
Kanonier Zlatan Ibrahimovič sa musel kajať za spŕšku nadávok. Foto: SITA/AP

SITA/AP“ popis=“Kanonier Zlatan Ibrahimovič sa musel kajať za spŕšku nadávok.“>PARÍŽ 16. marca (WEBNOVINY) – Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič si vo Francúzsku zavaril tak, že ho musel umravňovať minister športu.

Útočník Paríža St.-Germain sa po nedeľňajšej ligovej prehre 2:3 v Bordeaux nechal uniesť, pri odchode do kabíny vyhlásil, že „pätnásť rokov nevidel rozhodcu ako Lionela Jaffreda“, a keď prechádzal okolo prítomných novinárov, pridal zopár štipľavých slov na margo krajiny, kde si zarába na živobytie.

Ospravedlnil sa

Video s napaprčeným severanom sa rýchlo rozšírilo na sociálnych sieťach a zasiahnuť musel aj člen vlády. Minister športu Patrick Kanner vyzval Ibrahimoviča, aby sa ospravedlnil, a Švéd poslúchol.

„Chcel by som objasniť moje komentáre, ktoré neboli namierené proti Francúzsku ani francúzštine. Týkali sa výhradne futbalu a ničoho iného. Prehral som zápas, s čím sa dokážem vyrovnať, ale nemôžem akceptovať, keď rozhodca nedodržiava pravidlá. Ak som niekoho urazil, ospravedlňujem sa,“ uviedol na oficiálnej stránke PSG Ibrahimovič, ktorého dva góly nezabránili tretej prehre tímu v tejto sezóne najvyššej francúzskej súťaže. Extravagantný kanonier si len nedávno odkrútil dvojzápasový dištanc za nebezpečný zákrok na krídelníka St. Étienne Yohana Molla.

Zápas Ligy majstrov nedohral

Ibrahimovič oslabil svoje mužstvo aj v minulotýždňovej dramatickej odvete osemfinále Ligy majstrov na pôde FC Chelsea, keď ho už v 31. minúte rozhodca Björn Kuipers poslal pod sprchy za faul na Oscara. Za normálnych okolností by to znamenalo automatický dištanc na nasledujúci zápas.

Situáciu ešte bude skúmať disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá zasadne vo štvrtok 19. marca. Podľa trénera FC Chelsea Josého Mourinha bolo vylúčenie prísne, „Ibra“ vraj nemal v úmysle zraniť súpera. Portugalčan sa prihovoril, aby severan mohol nastúpiť vo štvrťfinále, kam PSG postúpil vďaka remíze 2:2 po predĺžení.