Francesco Totti
Po vyrovnávajúcom góle sa Totti rozutekal k domácim priaznivcom, s ktorými si urobil na mobilný telefón fotografiu typu "selfie". Rím, 11. január 2015. Foto: SITA/AP

MILÁNO 11. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom šlágri na záver 18. kola najvyššej talianskej dlhodobej súťaže Serie A na trávniku SSC Neapol 3:1.

Góly lídra tabuľky dali Paul Pogba, Martín Cáceres a v záverečných sekundách Arturo Vidal, za domácich priebežne vyrovnal Miguel Britos. Marek Hamšík hral za SSC do 60. minúty. Juventus vedie o tri body pred AS Rím, Neapol figuruje na štvrtej priečke, za svojím aktuálnym premožiteľom zaostáva o trinásť bodov.

Juventus sa revanšoval Neapolu za prehru (2:2 po predĺžení, 5:6 v rozstrele z 11 m), ktorú inkasoval 22. decembra v národnom superpohári na neutrálnej pôde v katarskej Dauhe.

Sobotňajšie výsledky 18. kola Serie A nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU

Nedeľňajšie prestížne rímske derby v rámci 18. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A prinieslo remízu 2:2. Lepšie začalo hosťujúce Lazio, ktoré po prvom polčase viedlo 2:0, o aspoň bod pre domáci tím AS sa dvoma gólmi postarala po zmene strán ikona klubu Francesco Totti.

Po vyrovnávajúcom góle sa Totti rozutekal k domácim priaznivcom, s ktorými si urobil na mobilný telefón fotografiu typu „selfie“. AS Rím je so 40 bodmi na druhej pozícii, Lazio o priečku nižšie zaostáva za mestským rivalom o deväť bodov.

Hráči milánskeho Interu si poradili na domácom štadióne Giuseppeho Meazzu s janovským FC 3:1. Skóre otvoril v 12. minúte argentínsky útočník Rodrigo Palacio a v 39. minúte sa strelecky presadil jeho krajan Mauro Icardi. Janov zásluhou talianskeho obrancu Alessandra Izza znížil päť minút pred koncom, priaznivcov domácich „nerazzurri“ však už o tri minúty upokojil srbský stopér Nemanja Vidič. Za hostí nastúpil v 53. minúte slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 18. kola Serie A:
Inter Miláno – FC Janov 3:1 (2:0)

Góly: 12. Palacio, 39. Icardi, 88. N. Vidič – 85. Izzo

Juraj Kucka (FC Janov) hral od 53. min.

AS Rím – Lazio Rím 2:2 (0:2)

Góly: 48. a 64. Totti – 25. Mauri, 29. F. Anderson

Atalanta Bergamo – Chievo Verona 1:1 (0:0)

Góly: 72. Zappacosta – 90. Lazarevič, ČK: 89. Bellini (Atalanta) po 2. ŽK

Cagliari – Cesena 2:1 (2:0)

Góly: 11. Joao Pedro, 27. Donsah – 89. Brienza

Fiorentina – Palermo 4:3 (1:0)

Góly: 20. Pasqual, 51. Basanta, 65. Cuadrado, 74. Joaquín – 59. a 61. Quaison, 81. Belotti (z pok. kopu)

Sampdoria Janov – Empoli 1:0 (0:0)

Gól: 49. Éder

Hellas Verona – Parma 3:1 (1:0)

Góly: 39. J. Sala, 72. L. Toni, 90.+ Valoti – 64. Lodi

Neapol – Juventus Turín 1:3 (0:1)

Góly: 64. Britos – 29. Pogba, 69. Cáceres, 90.+ A. Vidal

1. Juventus Turín 18 13 4 1 38:9 43

2. AS Rím 18 12 4 2 31:13 40