Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly z SSC Neapol počas zápasu 7. kola Serie A, v ktorom jeho tím prehral na pôde Atalanty Bergamo 0:1. Bergamo, 2. október 2016. Foto: Kalidou Koulibaly

RÍM 2. októbra (WebNoviny.sk) – Juventus Turín si víťazstvom 3:0 na ihrisku predposledného Empoli v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 7. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže upevnil líderskú pozíciu v Serie A. Hostia sa pritom presadili až po prestávke, keď všetky góly nastrieľali od 65. do 70. min. K Paulovi Dybalovi sa dvoma zásahmi pripojil jeho argentínsky krajan Gonzalo Higuaín. Pred druhým Neapolom vedie „stará dáma“ o štyri body.

Neapol mohol byť v tesnom závese za Juventusom, ale „partenopei“ s Marekom Hamšíkom v zostave prehrali 0:1 v Bergame s domácou Atalantou. O víťazstve domácich rozhodol gólom v 9. min 21-ročný odchovanec AC Miláno Andrea Petagna. Neapol prehral prvýkrát od 25. apríla, keď v Serie A nestačil na AS Rím (0:1).

Futbalisti AC Miláno aj s Jurajom Kuckom v zostave triumfovali v nedeľu na San Sire nad hráčmi Sassuola tesne 4:3. Domáci sa ujali vedenia už v 9. min po góle „Jacka“ Bonaventuru, ale o minútu neskôr vyrovnal Matteo Politano.

Po zmene strán začala gólová smršť. V 54. min sa za Sassuolo gólovo presadil bývalý hráč „rossoneri“ Francesco Acerbi a dve minúty po ňom zvýšil náskok hostí Lorenzo Pellegrini. Všetko nasvedčovalo tomu, že Sassuolo si zo San Sira odnesie tri body, ale v 69. min premenil pokutový kop domáci kanonier Carlos Bacca.

V 73. min vyrovnal 18-ročný odchovanec AC Miláno Manuel Locatelli, ktorý sa dostal k odrazenej lopte po rohovom kope na hranici šestnástky a nechytateľne z voleja poslal loptu priamo do horného rohu bránky. Pre Locatelliho to bol premiérový presný zásah v Serie A a na ihrisko sa pritom dostal len v 59. min, keď nahradil kapitána Riccarda Montoliva. O obrate a výhre červeno-čiernych rozhodol v 77. min hlavičkou stopér Gabriel Paletta.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 7. kola Serie A:
Empoli – Juventus Turín 0:3 (0:0)

Góly: 67. a 70. G. Higuaín, 65. Dybala

Atalanta Bergamo – Neapol 1:0 (1:0)

Gól: 9. Petagna

Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Bologna – FC Janov 0:1 (0:0)

Gól: 77. G. Simeone, ČK: 44. Gastaldello po druhej ŽK, 87. Džemaili – 85. Gentiletti po druhej ŽK

Cagliari – Crotone 2:1 (1:0)

Góly: 38. Di Gennaro, 56. Padoin – 90.+ Stoian

Sampdoria Janov – Palermo 1:1 (0:0)

Góly: 90.+ Bruno Fernandes – 60. Nestorovski, ČK: 90.+ Gazzi (Palermo) po druhej ŽK

Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celé stretnutie.

AC Miláno – Sassuolo 4:3 (1:1)

Góly: 9. Bonaventura, 68. Bacca (z pok. kopu), 73. Locatelli, 77. Paletta – 10. Politano, 54. Acerbi, 56. L. Pellegrini

Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celé stretnutie.

FC Turín – Fiorentina 2:1 (1:0)

Góly: 15. Falque, 60. Benassi – 84. Babacar

AS Rím – Inter Miláno 2:1 (1:0)

Góly: 5. Džeko, 76. Manolas – 72. Banega

1. Juventus 7 6 0 1 15:4 18

2. Neapol 7 4 2 1 14:6 14

3. AS Rím 7 4 1 2 16:9 13

4. Lazio Rím 7 4 1 2 13:7 13