Juventus
Radosť hráčov Juventusu s víťaznou trofejou po finále Coppa Italia, v ktorom zdolali Lazio Rím 2:0. Rím, 17. máj 2017. Foto: SITA/AP.
17. mája 2017 ŠportFutbal od Webnoviny.skSITA Diskusia()

• aktualizované 18. mája o 10:28

RÍM 17. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Juventusu Turín naplnili prvý z troch hlavných cieľov tejto sezóny a spravili prvý krok k zisku treble, v stredajšom rímskom finále Talianskeho pohára (Coppa Italia) 2016/2017 zvíťazili 2:0 nad hráčmi Lazia Rím a obhájili vlaňajšie prvenstvo.

Rekordný 12. triumf Juventusu

Pre „starú dámu“ je to tretí triumf v národnom pohári v sérii (dominuje od ročníka 2014/2015) a celkovo rekordný dvanásty. Lazio, ktoré bolo vo finále deviatykrát, nepridalo siedmu trofej a zostáva na poltucte.

Turínčania v bránke s Brazílčanom Netom namiesto Gianluigiho Buffona položili základ svojho víťazstva v prvej polovici úvodného polčasu gólmi Daniho Alvesa a Leonarda Bonucciho. Lazio počas celého stretnutia nenašlo recept na pevnú obranu „Juve“. Všetko však mohlo byť inak, ak by Keita Baldé v 6. minúte po protiútoku z uhla netrafil iba žrď súperovej bránky.

„Bol by to iný zápas. Taký je však futbal. Podľahli sme tímu číslo jeden. Po polčasovej prestávke sme zmenili taktiku, s pôvodnou sa už nedalo pomýšľať na úspech, no nevyšlo to. Mrzí nás, že sme fanúšikom nedopriali radosť,“ skonštatoval tréner Lazia Simone Inzaghi pre klubový web a doplnil: „Pre mňa je najväčším víťazstvom, že sme fanúšikov pritiahli späť na štadión. Predstavíme sa v Európskej lige, môžeme byť na to hrdí.“

„Zebry“ útočia na treble

„Zisk pohára je výsledkom práce nás všetkých,“ vyhlásil obranca Juventusu a strelec druhého gólu Bonucci, citoval ho web turínskeho klubu. Juventus sa po nedeľňajšej ligovej prehre 1:3 s AS Rím vrátil na víťaznú vlnu.

„K náročnému stretnutiu sme pristúpili zodpovedne a po nedeľňajšom zaváhaní sme opäť ukázali svoju kvalitu. Poučili sme sa z tej prehry; pre mužstvo bola pozitívna, lebo rozvírila hladinu a vrátili sme sa k dobrej hre,“ pokračoval 30-ročný stopér.

„Zebry“ sú po naplnení prvého sezónneho cieľa už koncentrované na ďalšie. Počas víkendu si môžu zabezpečiť titul v domácej ligovej súťaži Serie A, dve kolá pred koncom majú štvorbodový náskok pred AS Rím a päťbodový pred SSC Neapol.

Turínsky gigant sa najbližšie predstaví na domácom trávniku: v nedeľu od 15.00 h privíta Crotone, ktoré bojuje o záchranu medzi elitou. Ak Turínčania zvíťazia, bez ohľadu na sobotňajšie výsledky konkurentov budú majstri.

Vrchol sezóny čaká Juventus v sobotu 3. júna vo waleskom Cardiffe: finále Ligy majstrov proti Realu Madrid. „Teraz musíme uzavrieť boj o domáci titul a potom sústredíme všetky sily do cardiffského finále,“ uzavrel Leonardo Bonucci.