Juventus
Obranca Juventusu Stephan Lichtsteiner oslavuje gól v sieti Parmy v zápase talianskej najvyššej futbalovej súťaže. Foto: SITA/AP

RÍM 9. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol, ktorí sú v I-skupine Európskej ligy 2014/2015 súperom ŠK Slovan Bratislava, zvíťazili v nedeľňajšom zápase 11. kola najvyššej talianskej súťaže aj s uzdraveným slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom v základnej zostave nad domácim tímom ACF Fiorentina 1:0 (0:0). Po bezgólovom prvom polčase rozhodol o triumfe „partenopei“ argentínsky útočník a vicemajster sveta 2014 Gonzalo Higuaín.

Neapol zdolal Fiorentinu

Dvadsaťsedemročný stredopoliar Hamšík, ktorý nehral pre chorobu (horúčky a zapálené hrdlo) vo štvrtkovom domácom víťaznom dueli EL proti Young Boys Bern (3:0), odohral 75 minút a potom ho na trávniku vystriedal holandský autor hetriku zo spomenutého pohárového súboja proti švajčiarskemu mužstvu Jonathan de Guzmán.

Neapol nedeľňajším tesným víťazstvom na štadióne Artemia Franchiho proti Fiorentine predĺžil svoju ligovú šnúru bez prehry už na osem duelov (bilancia: 5 víťazstiev, 3 remízy, skóre 18:9) a v Serie A sa posunul na 3. miesto s 21 bodmi: na lídra Juventus Turín má klub spod Vezuvu momentálne sedembodový odstup.

Juventus dosiahol najvyššiu výhru

Futbalisti Juventusu Turín dosiahli svoju najvyššiu výhru v talianskej Serie A za uplynulých 31 rokov. V nedeľu zdolali doma Parmu 7:0, naposledy si podobným pomerom poradili s Ascoli v roku 1983. Po dva góly dali Fernando Llorente, Carlos Tévez a Álvaro Morata, jeden pridal Stephan Lichtsteiner. Zaujal najmä Tévezov gól v úvode druhého polčasu po sóle od polovice ihriska s obídením štyroch protihráčov. Argentínčan strelil v tejto sezóne už dvanásť gólov.

Juventus aj vďaka nim vedie tabuľku Serie A o tri body pred AS Rím. „Prežívame skvelé obdobie a aj dnešok je toho potvrdením. Dosiahli sme potrebné víťazstvo a odstránili viaceré chyby z predchádzajúcich duelov. Po poslednej reprezentačnej prestávke sme nevyužili množstvo streleckých možností, dnes sme si to vynahradili a vyšlo nám všetko. Pred bránkou súpera sme hrali perfektne,“ povedal po zápase Tévez, ktorý si svojimi výkonmi vypýtal po vyše troch rokoch pozvánku do argentínskej reprezentácie.

Parma je na opačnom póle tabuľky a utrpela najhorší debakel medzi talianskou elitou v klubovej histórii. Doteraz to boli dve prehry 0:5 s Interom Miláno i Juventusom. Do Turína pritom Parma cestovala dobre naladená po minulotýždňovej výhre 2:0 nad Interom Miláno. Informácie zverejnil Daily Mail.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 11. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
ACF Fiorentina – SSC Neapol 0:1 (0:0)

Gól: 61. G. Higuaín

Cagliari – FC Janov 1:1 (1:0)

Góly: 16. Farias – 53. Rossettini (vlastný), ČK: 75. Sturaro (Janov) po 2. ŽK

Juraj Kucka (Janov) absolvoval prvý polčas.

Empoli – Lazio Rím 2:1 (0:0)

Góly: 52. Barba, 55. Maccarone – 66. F. Djordjevič

Chievo Verona – Cesena 2:1 (0:0)

Góly: 48. a 90. Pellissier – 88. Djurič