Video: Kaczynski si počas kľúčového zasadnutia parlamentu čítal príručku o mačkách

Jaroslaw Kaczynski
Najmocnejší poľský politik Jaroslaw Kaczynski,vpravo, si v piatok počas zasadnutia parlamentu čítal príručku o mačkách. Reprofoto: www.youtube.com

VARŠAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Najmocnejší poľský politik Jaroslaw Kaczynski si v piatok počas zasadnutia parlamentu čítal príručku o mačkách. Informovala o tom agentúra The Associated Press.

Ako uviedla, líder vládnej konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) vyzeral byť úplne pohltený čítaním malého „Atlasu mačiek“. Stalo sa tak počas zasadnutia parlamentu, ktoré je považované za kľúčový test pre poľskú demokraciu.

Poslanci počas neho budú totiž debatovať o kontroverzných zmenách súdneho systému, ktoré sú podľa vládnej strany PiS potrebné na jeho reformu. Európska únia ich však považuje za zásah do nezávislosti poľskej justície.

Šesťdesiatosemročný Kaczynski je známy milovník mačiek, pričom ich sám roky vlastní a pomáha zatúlaným. Piatková zvláštnosť v parlamente čiastočne zjemňuje imidž tohto muža, ktorý je známy svojou tvrdou politickou líniou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslaw Kaczynski