Video: Kličko obhajoval titul, mladší Američan mu dal zabrať

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko zažil svoju 18. úspešnú obhajobu titulov majstra sveta, keď zdolal v superťažkej hmotnostnej kategórii vyzyvateľa Bryanta Jenningsa. Foto: SITA/AP

NEW YORK 26. apríla (WEBNOVINY) – Ukrajinský profesionálny boxer Vladimir Kličko v sobotu v slávnej newyorskej Madison Square Garden zažil svoju v poradí už 18. úspešnú obhajobu titulov majstra sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Tridsaťdeväťročný „Dr. Oceľové kladivo“ zvládol súboj s domácim o deväť rokov mladším vyzývateľom Bryantom Jenningsom a udržal si opasky organizácií WBA (Super), IBF, WBO, IBO a magazínu The Ring v spomenutej váhe.

Obrazom: Vladimir Kličko je 18-krát šampiónom

Američan však navzdory predpokladom potrápil šampióna superťažkej divíze ostatného takmer desaťročia, ktorý sa nepredstavil vo vrcholnej forme. Jennings dobrým pohybom počas všetkých dvanástich vypísaných kôl dokázal eliminovať Kličkove najväčšie zbrane. Ukrajinec dokonca v desiatom kole dostal verejné napomenutie za držanie protivníka a odpočítali mu jeden bod. No napokon favorit rozdal viac čistých úderov a zaslúžene zvíťazil jednomyseľným výrokom rozhodcov dvakrát 116:111 a 118:109.

Vladimir Kličko (Ukr.) – Bryant Jennings (USA) 116:111, 116:111, 118:109 (12)

„Skvele pracoval rukami i nohami, ukázal veľkú túžbu po víťazstve,“ zložil po zápase Ukrajinec súperovi poklonu do mikrofónu Maxa Kellermana z HBO. Mladší z bratskej dvojice Kličkovcov bojoval v Spojených štátoch amerických do soboty naposledy v roku 2008, tiež v MSG: „Bol to úžasný zážitok, ďakujem všetkým. Na svete je veľa kvalitných vyzývateľov. Rád opäť prídem do USA, možno aj priamo sem do Madison Square Garden.“

Bryant Jennings sa pustil do polemiky s kartami arbitrov: „Potvrdil som, že sebavedomie mám oprávnene. Medzi štyrmi rohmi sme do toho obaja dali všetko. Bol som pripravený akceptovať akýkoľvek výsledok, výhru, prehru či remízu. Kličko asi zvíťazil, ale nesúhlasím s verdiktom rozhodcov, malo to byť tesnejšie.“

Video: Vladimir Kličko – Bryant Jennings 116:111, 116:111, 118:109

Galavečer si nenechal ujsť slávny americký herec Bruce Willis ani rad boxerských osobností: Lennox Lewis, Evander Holyfield, Andre Ward, Gennadij Golovkin či Deontay Wilder. Posledný menovaný je držiteľom titulu verzie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Predskokanmi Klička s Jenningsom boli Američania Sadam Ali a Francisco Santana, ktorí si to rozdali v dueli welterovej váhy. Ali uspel jednomyseľným výrokom rozhodcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andre WardBruce WillisEvander HolyfieldGennadij GolovkinVladimir Kličko