Sestito
Lietajúci Tom Sestito z Vancouver Canucks. Foto: SITA/AP

DALLAS 11. marca (WEBNOVINY) – Pre kolaps útočníka Dallasu Richa Peverleyho priamo na striedačke počas prvej tretiny nedohrali pondelkový zápas zámorskej hokejovej NHL medzi domácimi Stars a Columbusom. Peverley je v stabilizovanom stave hospitalizovaný. Tridsaťjedenročnému hokejistovi už pred sezónou diagnostikovali nepravidelný srdcový tep. Súboj prerušili v siedmej minúte prvej tretiny a po polhodinovom čakaní na ďalší verdikt duel definitívne odložili. Hráčovi medzi prvými pomáhal tréner Lindy Ruff.

„Ostrovania“ strelili sedem gólov v tretej tretine

Zo slovenských hokejistov v pondelok bodoval len Ľubomír Višňovský z New York Islanders pri výhre 7:4 vo Vancouveri. Obranca si pripísal bod za asistenciu pri presilovkovom góle Ryana Stroma na 2:3, dovedna odohral 21:14 min a mal aj plusový bod.

O výsledku rozhodla divoká tretia tretina, v ktorej Islanders strelili sedem gólov. „Keď sme prehrávali 0:3, tréner nám dal v kabíne jasne najavo, že sme v prvých dvoch tretinách neurobili maximum a nehrali ako tím. Povedal, že keď v tretej časti nepredvedieme našu hru, nebude mať problém vymeniť hocikoho v zostave,“ povedal autor víťazného gólu Matt Martin, ktorý v 51. min upravil na 5:4 pre Islanders.

Tréner domáceho mužstva John Tortorella bol po súboji nahnevaný. „Dostali sme riadny kopanec do zubov. Po taktomto zápase asi budem musieť v kabíne hovoriť trochu viac, ako po bežnom súboji,“ prezradil kouč Canucks, ktorého zverenci prehrali dvanásty z ostatných štrnástich duelov.

„Tučniaci“ sa vrátili na prvú priečku

Brankár Jaroslav Halák z Washingtonu predviedol sedemnásť úspešných zákrokov v súboji proti Pittsburghu. Domáci Capitals dvakrát vyrovnali jednogólový náskok súpera, na presný zásah Chrisa Kunitza však už nedokázali odpovedať.

Penguins sa vďaka dvom bodom vrátili na prvú priečku vo Východnej konferencii. Pri podstatných okamihoch sojho tímu bol kapitán „tučniakov“ Sidney Crosby, ktorý k jednému presnému zásahu (tridsiatemu v sezóne) pridal asistencie pri ďalších dvoch góloch. Upevnil si pozíciu lídra produktivity celej profiligy, keď má na svojom konte už 87 kanadských bodov.

V pondelkovom stretnutí debutoval za Washington ruský mladík Jevgenij Kuznecov, odkorčuľoval cez desať minút a pripísal si dve strely. Kuznecov odohral základnú časť KHL v mužstve Traktor Čeľabinsk.

Kopitar strelil víťazný gól „kráľov“

V dobrých výkonoch pokračujú hráči Los Angeles, ktorí vyhrali ôsmy duel v rade. Kings zdolali 3:2 Calgary. Už len jeden úspech delí Los Angeles od vyrovnania klubového rekordu. Marián Gáborík v drese kráľov odohral necelých 15 minút a dvakrát ohrozil bránku Flames.

Víťazný presný zásah Kings zaznamenal Anže Kopitar, ktorý brankára Joniho Ortia prekonal v 48. min a zvýšil na 3:0. Domáci potom znížili na 2:3, ale ich presné zásahy prišli príliš neskoro – v 56. a 58. minúte.

Flames na vyrovnanie už nemali dosť času. „Nechceli sme z toho spraviť až taký zaujímavý zápas, ale musím priznať, že to bol kvalitný a dôležitý súboj. Síce sme nedosiahli najpresvedčivejšie víťazstvo, bojovali sme oň až do konca, ale v konečnom dôsledku máme dva body,“ povedal Kopitar.

Tampa Bay s Richardom Pánikom prehrala s Phoenixom 3:4 po samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol Radim Vrbata. Ottawa aj zásluhou troch bodov Aleša Hemského a Jasona Spezzu zmazala trojgólové manko na Nashville, ale napokon prehrala 3:4 po predĺžení.

Torontu výrazne pomohol brankár Jonathan Bernier, ktorý mal 43 úspešných zákrokov, a priviedol Maple Leafs k výhre na ľade Anaheimu 3:1. Na všetkých góloch sa podieľal Phil Kessel, jeden dal a na dva prihrával.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Washington – Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 4. Fehr (Chimera, J. Ward), 29. Nicklas Bäckström (Laich, Carlson) – 1. Kunitz (Crosby, Stempniak), 4. Crosby (Malkin, Määttä), 33. Kunitz (Stempniak, Crosby)

Jaroslav Halák (Washington) mal 17 úspešných zákrokov.

Ottawa – Nashville 3:4 po predĺžení (0:0, 0:3, 3:0 – 0:1)

Góly: 48. Cowen (Spezza, Hemský), 51. Methot (Spezza, Hemský), 59. Spezza (Hemský, E. Karlsson) – 29. Spaling (Del Zotto, C. Wilson), 30. C. Smith (Ekholm, Jones), 38. Nyström, 64. S. Jones (Ellis)

Tampa Bay – Phoenix 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 12. T. Johnson (Palát, Brewer), 40. Palát (Callahan, Aulie), 60. Palát (V. Filppula, Carle) – 22. McMillan (Yandle, Doan), 43. Erat, 48. Boedker (Vermette, Z. Michálek), rozhodujúci sam. nájazd R. Vrbata

Richard Pánik (Tampa) odohral 11:24 min a mal 1 strelu.

Colorado – Winnipeg 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 25. J. Mitchell (Barrie, E. Johnson), 40. Benoit (J. Mitchell), 63. Duchene (Holden, Barrie) – 36. Byfuglien (B. Little, Wheeler), 38. Byfuglien (Michael Frolík, B. Little)

Calgary – Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Góly: 56. Cammalleri (Giordano, Bäcklund), 58. McGrattan (Butler, Reinhart) – 5. Justin Williams (Kopitar, Martinez), 10. T. Lewis (Vojnov, Clifford), 48. Kopitar (Doughty, Muzzin)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 14:41 min, mal 2 strely a 2 plusové body

Vancouver – New York Islanders 4:7 (1:0, 2:0, 1:7)

Góly: 16. Higgins (Y. Weber, Garrison), 25. H. Sedin (Jensen, Sestito), 29. Kesler (Burrows, Bieksa), 50. Tanev (Higgins, Hansen) – 42. Bailey (B. Nelson, Donovan), 44. Strome (Okposo, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 44. Dehaan (Hamonic), 47. Nielsen (Lee, Okposo), 51. M. Martin (C. McDonald), 52. Lee (Okposo, Nielsen), 60. Clutterbuck (Bailey, Hamonic)

Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 21:14 min, ďalšie 2 sedel na trestnej lavici a mal plusový bod.

Anaheim – Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 35. Perry (Maroon, Getzlaf) – 17. Bozak (Phaneuf, Kessel), 20. Kessel (Van Riemsdyk, Bozak), 24. Ranger (Kessel, Bozak)

Dallas – Columbus 0:1 v I. tretine – stretnutie prerušili a následne odložili

Gól: 3. Horton (Calvert, Wisniewski)

Viac k osobe Anže KopitarJaroslav HalákJohn TortorellaĽubomír VišňovskýMarián GáboríkNicklas BäckströmPhil KesselRichard PánikSidney Crosby