Video: Kolář v kopcovitom teréne zaostal, vypadol z Top 10

Michael Kolář
Slovenský cyklista Michael Kolář. Foto: SITA/Ján Slovák

HATTA DAM 5. februára (WebNoviny.sk) – Víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Dubaja so štartom v Dubaji a cieľom po 172 km na kopci Hatta Dam sa stal Španiel Juan José Lobato z tímu Movistar. Lobato si v záverečnom krátkom, ale veľmi ostrom stúpaní najlepšie rozložil sily a zvíťazil o 2 sekundy pred Talianom Giacomom Nizzolom (Trek-Segafredo) a o 4 sekundy pred Švajčiarom Silvanom Dillierom z BMC. V priebežnom celkovom poradí na čele Taliana Eliu Vivianiho vystriedal jeho krajan Nizzolo, ktorý má dvojsekundový náskok pred Lobatom a 6 sekúnd späť je Nemec Marcel Kittel (Etixx – QuickStep).

Slovenský reprezentant Michael Kolář (Tinkoff) podľa predpokladov v kopcovitom závere zaostal a vypadol z najlepšej desiatky celkového poradia, kde pred 3. etapou figuroval ako deviaty. Momentálne sa nachádza na 38. pozícii. Kolář aj tak skončil spomedzi trojice Slovákov v piatok najlepšie, keď ho klasifikovali na 42. priečke s odstupom 1:15 min za Lobatom. Juraj Sagan bol na 58. pozícii (+2:00) a nováčik vo „veľkom“ pelotóne Erik Baška dokončil etapu ako stotretí o jedno miesto pred britským velikánom Bradleym Wigginsom z tímu Wiggins. Baška zaostal o 5:32 min. J. Sagan celkovo figuruje na 68. a Baška na 95. mieste.

V záverečných 10 km piatkovej etapy cyklisti absolvovali tri krátke stúpania, z toho to finálové v posledných desiatkach metrov pred cieľom malo aj náročné 19-percentné pasáže. Na víťazstvo v týchto podmienkach pomýšľali špecialisti na klasiky Fabian Cancellara či Philippe Gilbert, napokon však všetkým o pár metrov ušiel 27-ročný Lobato a zaznamenal desiatu víťaznú etapovú koncovku v kariére.

Preteky Okolo Dubaja vyvrcholia v sobotu 4. etapou so štartom aj cieľom v Dubaji (132 km).

Výsledky – Okolo Dubaja 2016:
3. etapa (Dubaj Marine Club – Hatta Dam, 172 km):

1. Juan José Lobato (Šp.) Movistar 4:13:23 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo +2 s, 3. Silvan Dillier (Švaj.) BMC Racing +4, 4. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek-Segafredo, 5. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing, 6. Marcel Kittel (Nem.) Etixx – QuickStep – všetci +4,…42. Michael Kolář +1:15, 58. Juraj Sagana +2:00, 103. Erik Baška (všetci SR) všetci Tinkoff +5:32

Poradie po 3. etape:

1. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo 11:56:11 h, 2. Juan José Lobato (Šp.) Movistar +2 s, 3. Marcel Kittel (Nem.) Etixx – QuickStep +6, 4. Silvan Dillier (Švaj.) BMC Racing +12, 5. Gorka Izagirre (Šp.) Movistar +19, 6. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +21,… 38. Michael Kolář +1:27, 68. Juraj Sagan +3:01, 95. Erik Baška (všetci SR) všetci Tinkoff +5:49

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik BaškaFabian CancellaraJuraj SaganMarcel KittelMichael KolářPhilippe Gilbert