Kopecky
Hráči Floridy Panthers Nick Bjugstad (27) a Tomáš Kopecký (82) oslavujú gól so Scottiem Upshallom (19). Foto: archívne, SITA/AP

NEW YORK 2. novembra (SITA) – Hokejový obranca Martin Marinčin si pripísal prvý kanadský bod v sezóne NHL, keď asistoval pri prehre Edmontonu doma s Vancouverom 2:3. Ďalší siedmi Slováci, ktorí sa predstavili v dvanástich sobotňajších zápasoch zámorskej súťaže, nebodovali.

Edmonton v tejto sezóne ešte nevyhral nad tímom zo Západnej konferencie. Zo siedmich stretnutí si pripísal jeden bod. Štyri výhry má na svojom konte proti mužstvám z Východu. Marinčin v sobotu proti Vancouveru prihrával na úvodný gól zápasu z hokejky Jordana Eberleho. Celkovo na ľade strávil slovenský reprezentant vyše 19 minút. Oilers prišli v stretnutí o Taylora Halla.

Prvú výhru oslavovala Carolina

Z prvej výhry v ročníku sa v jeho deviatom stretnutí tešili hráči Caroliny, ktorí zdolali Arizonu hladko 3:0. Z čistého konta sa tešil vďaka 25 úspešným zákrokom Cam Ward. Andrej Sekera si pripísal plusový bod, odohral vyše 22 minút a bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Hráči Chicaga sa nevedeli presadiť proti Jamesovi Reimerovi, brankár Toronta ich privádzal do zúfalstva najmä v tretej tretine, v ktorej mal 26 úspešných zákrokov. Počas stretnutia zlikvidoval aj tri strelecké pokusy Mariána Hossu, ktorý odohral takmer 17 minút. Radosť z výhry 3:2 nad Chicagom mal Richard Pánik, ktorý ako člen štvrtej formácie dostal na ľade len minimum priestoru.

Slovenský brankár Jaroslav Halák nezabránil tretej prehre New York Islanders v sérii, ostrovania prehrali na ľade San Jose 1:3. Halák sa naposledy v bránke mužstva z Long Islandu tešil z výhry 16. októbra. V sobotu v noci mal 28 úspešných zákrokov. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral vyše 22 minút, dvakrát ohrozil bránku domácich.

Halak

Kopeckého ‚panteri‘ sa tešili

Najviac priestoru na ľade v tejto sezóne dostal Tomáš Kopecký z Floridy a napokon sa so spoluhráčmi tešil z výhry 2:1 nad Philadelphiou. „Hrali sme vynikajúco, hlavne čo sa týka obrannej činnosti a aj pri hre piatich proti piatim. Chýbali nám traja útočníci zo základnej zostavy, ale noví hráči ich výborne zastúpili,“ hodnotil zápas s Philadelphiou Tomáš Kopecký. Floridu opäť podržal brankár Roberto Luongo.

„Bol znovu naším najlepším hráčom. Trošku sme si skomplikovali poslednú tretinu, keď sme mali dosť vylúčených, ale napokon sme sa ubránili ich tlaku a inkasovali iba jeden gól v samom závere. Každým víťazstvom rastie aj sebadôvera tímu, čo je dôležité. Musíme sa však vyvarovať zbytočných faulov, v ďalších dueloch sa nám to môže vypomstiť,“ dodal Tomáš Kopecký.

Marko Daňo z Columbusu nedostal veľa priestoru, ale počas 8:12 min vyslal na bránku New Jersey tri strely. Devils napokon zdolali Blue Jackets 3:2. Domácim sa podarilo dvakrát vyrovnať jednogólový náskok súpera a potom v súboj rozhodol Adam Larsson. „Po víťazstvách je nutné byť pozitívne naladený, ale ja sa aj hnevám. Prvé dve tretiny sme nehrali vôbec dobre. Zbytočne si to komplikujeme a potom sme frustrovaní. Nemôžeme čakať, že stále budeme otáčať zápasy,“ hneval sa Jaromír Jágr.

Boston zdolal Ottawu aj vďaka Fraserovi

V Madison Square Garden v New Yorku nevideli diváci ani jeden gól z hry, brankári Rangers Henrik Lundqvist a Winnipegu Ondřej Pavelec boli skvelí. Čech vychytal v drese Jets prvý shutout od 8. novembra 2013. O výhre Winnipegu rozhodol v štvrtej sérii nájazdov Evander Kane. „Dnes bol Pavelec jednoznačne našim najlepším hráčom,“ povedal tréner Jets Paul Maurice. Čisté konto vychytal aj Marc-Andre Fleury z Pittsburghu pri výhre 5:0 nad Buffalom. Na tretí shutout v posledných štyroch zápasoch mu stačilo osemnásť zásahov.

Boston zdolal Ottawu 4:2 aj vďaka dvom gólom Matta Frasera, ktorý dostal šancu namiesto zraneného Davida Krejčího. O výhre Tampy Bay 4:3 nad Washingtonom rozhodol druhým gólom v sezóne obranca Jason Garrison. Aj jeho prvý zásah v ročníku mal prívlastok víťazný. Kapitán Capitals Alexander Ovečkin neskóroval v šiestich dueloch za sebou.

Informácie zverejnili weby Tomáša Kopeckého, NHL, NBC Sports a agentúra AP.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston – Ottawa 4:2

(1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Marchand (P. Bergeron), 32. Fraser (L. Eriksson, Söderberg), 33. Fraser (Söderberg, Trotman), 43. Seidenberg – 20. Stone, 56. Zibanejad (Chiasson)

Carolina – Arizona 3:0

(2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Lindholm (Bellemore, Gerbe), 18. Lindholm (Riley Nash, Faulk), 36. Tlustý (E. Staal, Faulk)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:28 min, 0+0, 1 strela, +1

New Jersey – Columbus 3:2

(0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 25. Židlický (Ryder, Severson), 49. Henrique (Jágr, Židlický), 51. Larsson (Salvador, Eliáš) – 2. Skille (Gibbons, Foligno), 33. Foligno (J. Johnson, Gibbons)

Marko Daňo (Columbus) odohral 8:12 min, 0+0, 3 strely

Florida – Philadelphia 2:1

(1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. W. Mitchell (J. Jokinen, Boyes), 56. Ekblad (B. Campbell, Hayes) – 60. Lecavalier (Voráček, Simmonds)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 19:38 min, 0+0, -1, 3 strely, 2 tr. min

Toronto – Chicago 3:2

(1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Kadri (Winnik, Kessel), 26. Van Riemsdyk, 43. Holland (Komarov) – 17. B. Richards (Seabrook, Saad), 25. Seabrook (P. Kane)

Richard Pánik (Toronto) odoohral 4:12 min, 1 strela, Marián Hossa (Chicago) odohral 16:50 min, 3 strely, -1

Tampa Bay – Washington 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 7. Callahan (Boyle), 30. Palát (Kučerov, T. Johnson), 33. Kučerov (Brewer, T. Johnson), 43. Garrison (Stamkos) – 13. Johansson (Ovečkin, J. Kuznecov), 23. Fehr (Chimera, Carlson), 40. Brouwer (Johansson, Nicklas Bäckström)

New York Rangers – Winnipeg 0:1 po sam. nájazdoch

Rozhodujúci sam. nájazd E. Kane

Minnesota – Dallas 4:1

(0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 25. Granlund, 34. Dumba (Pominville, Parise), 40. Vanek (Parise, M. Koivu), 46. Niederreiter (R. Suter, Coyle) – 34. Fiddler (Oleksiak)

St. Louis – Colorado 3:2 po sam. nájazdoch

(1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 17. Tarasenko (Steen, Jackman), 41. Tarasenko (Pietrangelo), rozhodujúci samost. nájazd J. Lindström – 43. R. O´Reilly (MacKinnon, E. Johnson), 46. MacKinnon (E. Johnson, R. O´Reilly)

Pittsburgh – Buffalo 5:0

(1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 32. Comeau (Malkin, Dupuis), 37. Hörnqvist (Kunitz, Malkin), 43. Kunitz (Letang, Crosby), 54. Malkin (Crosby, Ehrhoff)

San Jose – New York Islanders 3:1

(1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Hertl (Wingels, Nieto), 52. Couture (Braun, Vlasic), 56. Sheppard (Burish, Desjardins) – 9. Okposo (Leddy, Boychuk)

Jaroslav Halák odchytal celý zápas, mal 28 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 22:14 min, 0+0, -1, 2 strely

Edmonton – Vancouver 2:3

(1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 13. Eberle (T. Hall, MARINČIN), 38. Perron (Draisaitl, Ference) – 20. L. Sbisa (Higgins, Bonino), 37. Vey (Dorsett, Sestito), 45. Dorsett

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:12 min, 0+1

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej SekeraCam WardHenrik LundqvistJaromír JágrJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián HossaMarko DaňoMartin MarinčinOndřej PavelecRichard PánikRoberto LuongoTomáš Kopecký