Juraj Kucka
Tréner milánskeho AC Vincenzo Montella dáva pokyny Jurajovi Kuckovi počas zápasu Serie A. Foto: SITA/AP

RÍM 16. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka sa gólom podieľal na triumfe AC Miláno v nedeľňajšom stretnutí 8. kola talianskej Serie A na pôde tímu Chievo Verona (3:1). Kucka otvoril gólový účet stretnutia tesne pred polčasovou prestávkou. Jeho mužstvo sa vďaka trojbodovému zisku posunulo v tabuľke už na 3. priečku.

Futbalisti Interu Miláno podľahli na San Sire Cagliari tesne 1:2. „Nerazzurri“ sa mohli ujať vedenia už v 26. min, ale Mauro Icardi nepremenil pokutový kop. Inter predsa len otvoril skóre v 56. min gólom Joaa Maria, ale v 71. min vyrovnal Federico Melchiorri. O výhre Cagliari päť minút pred koncom riadneho hracieho času rozhodol brankár Interu Samir Handanovič, ktorý si do vlastnej bránky zrazil center súpera.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 8. kola Serie A:
Fiorentina – Atalanta Bergamo 0:0
FC Janov – Empoli 0:0

ČK: Lazovič (Janov) po 2. ŽK

Inter Miláno – Cagliari 1:2 (0:0)

Góly: 56. J. Mario – 71. Melchiorri, 85. Handanovič (vlastný)

Lazio Rím – Bologna 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Immobile (z pok. kopu) – 10. Helander

Sassuolo – Crotone 2:1 (0:1)

Góly: 83. Sensi, 86. Iemmello – 2. Falcinelli

Chievo Verona – AC Miláno 1:3 (0:1)

Góly: 76. Birsa – 45. Kucka, 46. Niang, 90.+ Dainelli

Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celý zápas a v 45. min strelil vedúci gól hostí.

1. Juventus 8 7 0 1 17:5 21

2. AS Rím 8 5 1 2 19:10 16

3. AC Miláno 8 5 1 2 15:11 16

4. Neapol 8 4 2 2 15:9 14

5. Lazio Rím 8 4 2 2 14:8 14

6. Chievo Verona 8 4 1 3 10:9 13

7. Cagliari 8 4 1 3 13:14 13

8. FC Janov 7 3 3 1 8:5 12